Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя


Електроннi ресурси
Повнотекстові БД
Електроннi тексти
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook

Ласкаво просимо до

Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича

Київського національного університету
імені Тараса Шевченка


 
НОВИНИ

Новини тестового доступу дивіться тут!

 

Розклад видачі літератури!

 

Розширено покриття Wi-Fi в бібліотеці!

 • 18 Липня 2017 року

  Вельмишановна університетська спільното!

     Повідомляємо Вам про те, що опублікована 4-та редакція впровадженого в минулому році рейтингу TOP UNIVERSITIES BY GOOGLE SCHOLAR CITATIONS.
     Рейтинг вищих навчальних закладів світу укладається Cybermetrics Lab двічі на рік (взимку та влітку) та формується за результатами підрахунку кількості цитувань праць топ 10 представників закладу у Google Академії (перший, найбільш цитований, профіль виключається з підрахунку для репрезентативності вибірки). Кількість цитувань подається на 2-4 липня 2017 року. Значення цього рейтингу стануть одним з критеріїв формування майбутнього Ranking Web 2017 університетів світу (відомого як рейтинг Webometrics), публікація котрого очікується у кінці липня 2017 року.
     Цього разу у рейтингу відображені 113 вищих навчальних закладів України (оцінювались 9500 установ світу, але у рейтингу представлені близько 5000 з найвищими показниками).

     Найвищі три позиції серед українських вишів посіли наступні установи:

  • 1408 місце в світі – National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute / Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (24 832 цитування);
  • 1595 місце в світі – National Taras Shevchenko University of Kyiv / Київський національний університет Тараса Шевченка (19 927 цитувань);
  • 1653 місце в світі – Kyiv National Economic University Vadym Hetman / Київський нацiональний економiчний університет (18 421 цитування).

     Загалом показники для цих трьох університетів зросли, порівняно з попередньою, зимовою, версією рейтингу. Світова трійка лідерів не змінилась та представлена установами Сполучених Штатів Америки: Harvard University (1 734 533 цитування), Stanford University (1 197 114 цитувань), Johns Hopkins University (1 152 185 цитувань).
     Автори рейтингу наголошують на дотриманні наступних вимог при реєстрації індивідуальних профілів в Google Академії для кращого представлення установи в рейтингу (та уникнення її можливого виключення з нього через підозру у шахрайстві):
  • необхідно використовувати офіційну назву установи при виказанні приналежності автора;
  • необхідно використовувати офіційну інституційну електронну адресу (у домені установи);
  • зумисне додавання установою осіб, які до неї не належать, може стати причиною виключення установи з рейтингу;
  • дані неперсональних профілів (журналів, факультетів, груп) виключаються, а це означає, що кількість обчислених записів з топ-10 зменшується;
  • дані профілів авторів, у яких не вказано версій імен та прізвищ латинським алфавітом, не враховуються;
  • установам слід контролювати профілі своїх представників на навмисні (чи ненавмисні) помилки, невірні або дублюючі записи.

     Нагадуємо, що у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича можна скористатись практичним посібником «Google Академія для науковців», де представлено покрокову інструкцію з реєстрації, наповнення та редагування власного профілю в системі. З електронною версією посібника можна ознайомитись на сторінці «Інформація для науковців» на офіційному сайті Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича.
     Окрім того, Службою інформаційного моніторингу Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича надаються інформаційні консультації та практична допомога представниками університету та інших науково-дослідних установ у використанні сервісів Google Академії для дослідницької роботи, зокрема, у створенні та підтримці профілів авторів.

   
  Згорнути>>

 • 14 Липня 2017 року

  Шановні читачі!

     Нещодавно до Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича завітав професор дон Франческо Браскі, директор Амброзіанської бібліотеки м. Мілан (Італія), Ірина Багратіон-Мухранелі, професор Свято-Тихонівського православного гуманітарного університету та вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, а також благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров). Під час зустрічі з директором Наукової бібліотеки, доктором наук із соціальних комунікацій Олегом Сербіним обговорювалися питання співпраці між університетською бібліотекою імені М. Максимовича та міланською Амброзіанською бібліотекою. Між керівництвом бібліотек було досягнуто домовленостей щодо підготовки договору про співпрацю та підписання його вже восени поточного року. Пані Багратіон-Мухранелі, яка постійно працює в наукових фондах бібліотек різних країн, розповіла про роботу відділу стародавніх рукописів Тбіліської бібліотеки та відзначила важливість титанічної роботи працівників бібліотеки ім. М. Максимовича в контексті реалізації проекту Old Printed Books
  Детальніше>>

 • 10 Липня 2017 року

  До відома користувачів!

     Інформаційно-бібліографічний відділ Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича пропонує новий випуск аналітичного огляду «Вища освіта і наука» № 6 (червень) за 2017 р.
     Метою огляду є узагальнення інформації з питань реформування вищої школи і науки в Україні та за її межами, адаптації до інноваційних змін у сучасному глобалізованому світі в контексті входження України до європейського освітнього простору.
     У виданні також представлено документи про творчу спадщину видатних діячів в науковій та освітній галузі України та зарубіжжя. Висвітлюється інформація щодо модернізації освітніх процесів у ВНЗ та наукових установах: історія, сучасний стан та перспективи розвитку. Окремий розділ вміщує видання, що стосуються діяльності бібліотек ВНЗ України та у світі. 
  Детальніше>>

 • 30 Червня 2017 року

  Вельмишановна університетська спільното!

     Із приємністю повідомляємо Вам про те, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка вперше представив Україну у ShanghaiRanking Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) 2017 від компанії ShanghaiRanking Consultancy – відомої укладанням одного з найвпливовіших рейтингів університетів світу Academic Ranking of World Universities (відомого під назвою «Шанхайський рейтинг»). Наш університет посів 401-500 позицію у науковій дисципліні – математика (природничі науки). 
  Детальніше>>

Бібліотечний інформаційно-освітній портал  Polpred.com Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha,