Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази данихЕлектроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni
На початок Керування Допомога

Правила користування системою формування тематичних списків.

  Ця система дає можливість формування деревовидної ієрархічної структури тематичних рубрик, до яких здійснюється пошук та відбір документів. Багаторівневість системи дозволяє логічно структурувати інформацію від загального рівня до часткових питань.

Створення власного розділу.

  Створення власних розділів дозволяється співробітникам та студентам Київського національного університету імені Тараса Шевченка на підставі відповідного посвідчення. Для створення власного розділу в системі формування тематичних списків потрібно звернутись до адміністраторів наукової бібліотеки за адресою вул. Володимирська 58 кім. 33 (тел. 239-33-60) з 10:00 до 18:00 крім суботи та неділі.

Основні особливості зовнішнього вигляду та навігації

  На першій сторінці ви побачите набір написів вгорі. Нижче зображується Ваше положення в ієрархічній структурі. Ви можете натиснути на назву будь-якого розділу, щоб опинитися в ньому. Далі йде список та опис нижчих за рівнем підрозділів. Для того, щоб перейти в будь-який з них, досить натиснути на його назву. Ще нижче розташований список документів, які містяться в означеному розділі. Додаткову інформацію про документ можна отримати натиснувши на його назву.

Призначення набору написів вгорі:

Вгору (якщо Ви знаходитесь в підрозділі та на деяких інших сторінках) - якщо Ви знаходитесь у певному розділі, то повертаєтесь на розділ вище. Якщо ви знаходитесь на сторінці Редагування, Додавання або Вилучення, то повертаєтесь до розділу, в якому Ви почали виконувати ці операції.
На початок (завжди) - Ви повертаєтесь на першу сторінку Тематичного списку.
admin's only (завжди) - сторінка для користувачів, які мають права адміністратора.
Додати новий розділ (тільки якщо Ви знаходитесь в розділі) - виводить вікно, за допомогою якого можна створити новий підрозділ до розділу, в якому Ви знаходитесь у даний момент.
Вилучити розділ (тільки якщо Ви знаходитесь в розділі) - вилучається розділ, в якому Ви знаходитесь у даний момент.
Додати новий документ (тільки якщо Ви знаходитесь в розділі) - виводиться вікно, що надає можливість додавати документи до розділу, в якому Ви знаходитесь у даний момент.
Допомога (завжди) - виводить цю сторінку допомоги.
Вихід (завжди) - стирає в пам"яті системи ім"я користувача та пароль, які зберігались там під час роботи. Система повертається до початкової сторінки. ОБОВ"ЯЗКОВО зробіть вихід після сеансу користування, щоб Вашим ім"ям та паролем не змогли скористатись інші особи, які користуються цим комп"ютером!

Редагування тематичного списку.

Додання нового розділу:

Зайдіть в той розділ, до якого бажано додати новий підрозділ, і натисніть на напис "Додати новий розділ", розташований на сторінці зверху. Якщо на протязі сеансу роботи Вас ще не було зареєстровано, відкривається вікно, до якого Ви повинні ввести ім"я користувача (до поля login) та свій пароль (до поля password) і натиснути кнопку підтвердження.
Увага: Ви маєте право додавати підрозділи тільки до тих розділів, що належать Вам (це обмеження не стосується адміністраторів).
За даних умов відкривається вікно, в якому Ви зможете додати новий розділ. Для цього потрібно заповнити поле назви та опису нового розділу. Якщо Ви маєте права адміністратора, то додатково можна обрати власника новоствореного розділу.
Увага: поле назви обов"язково має бути заповненим!
Після цього натисніть кнопку підтвердження і Вам буде повідомлено про результати додання.

Вилучення існуючого розділу:

Зайдіть до розділу, який бажано вилучити, натисніть на напис "Вилучити розділ", розташований на сторінці зверху. Якщо на протязі сеансу роботи Вас ще не було зареєстровано, відкривається вікно, до якого Ви повинні ввести ім"я користувача (до поля login) та свій пароль (до поля password) і натиснути кнопку підтвердження.
Увага: Ви маєте право вилучати тільки ті підрозділи, що належать Вам (це обмеження не стосується адміністраторів).
За даних умов відкривається вікно, в якому потрібно підтвердити вилучення підрозділу. Після цього Вам будуть повідомлені результати вилучення.
Увага: при вилученні підрозділу автоматично вилучається список документів, який він містить.

Додання документів до розділу:

Зайдіть в розділ, до якого бажано додати документи і натисніть на напис "Додати новий документ", розташований на сторінці зверху. Якщо на протязі сеансу роботи Вас ще не було зареєстровано, відкривається вікно, до якого Ви повинні ввести ім"я користувача (до поля login) та свій пароль (до поля password) і натиснути кнопку підтвердження.
Увага: Ви маєте право додавати документи тільки до тих розділів та підрозділів, що належать Вам (це обмеження не стосується адміністраторів).
За даних умов відкривається вікно, до полів якого Ви можете додати нові документи. Це вікно надає можливість за ключовим пошуком знайти та позначити потрібні документи, які бажано приєднати до Вашого розділу чи підрозділу. Під час пошуку Ви можете натиснути на назву документу зі списку для отримання додаткової інформації про документ.

Вилучення документів з розділу:

Зайдіть до розділу, з якого ви хочете вилучити документи, позначте ті документи, що мають бути вилучені та натисніть на кнопку "Стерти" (остання колонка). Якщо на протязі сеансу роботи Вас ще не було зареєстровано, відкривається вікно, до якого Ви повинні ввести ім"я користувача (до поля login) та свій пароль (до поля password) і натиснути кнопку підтвердження.
Увага: Ви маєте право вилучати документи тільки з тих розділів, які належать Вам (це обмеження не стосується адміністраторів).
За даних умов відкривається вікно, в якому Ви повинні підтвердити своє бажання вилучити документи. Після цього Вам будуть повідомлені результати операції.