Короткий звіт
Міжнародна науково-практична конференція бібліотек ВНЗ III-IV рівнів акредитації
"ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ НАУКИ ТА ОСВІТИ"
22-24 травня 2012 року за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Науково-методичною бібліотечною комісією МОНмолодьспорту на базі Таврійського національного університету ім. В. Вернадського було проведено міжнародну науково-практичну конференцію "Традиції та новації в інформаційному забезпеченні науки та освіти".
В конференції взяли участь представники МОНУ, професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів України, гості з Білорусі, Росії, Литви та Польщі, керівники та провідні фахівці бібліотек ВНЗ з 32 міст України, представники видавництв, зацікавлених установ та організацій, розповсюджувачі книжкової продукції та періодичних видань. Всього в роботі конференції взяли участь понад 200 осіб.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Микола Васильович Багров, ректор Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, доктор наук, Герой України.
Відкрив конференцію та виступив від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з доповіддю "Інформаційно-наукове забезпечення навчального процесу на сучасному етапі" Казимир Михайлович Левківський, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, канд.іст.наук, професор.
Всього до уваги учасників конференції було представлено понад 50 програмних та стендових доповідей з питань інформаційного забезпечення навчального та науково-дослідного процесів на сучасному етапі; впровадження системи менеджменту якості в роботу бібліотек ВНЗ України; проблем придбання нової навчальної і наукової літератури, у т.ч. періодичних видань в умовах обмеженого фінансування; використання ліцензованих автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем; створення та використання власних БД, електронних каталогів, електронних бібліотек; авторського права у цифровому середовищі і функціонування електронних ресурсів відкритого доступу; організації доступу до наукових електронних ресурсів мережі Інтернет; збереження бібліотечних фондів, у тому числі рідкісних та цінних документів; оснащення бібліотек сучасними технічними засобами тощо.
Про ділові контакти та спільні проблеми бібліотек і книговидавців, розповсюджувачів книг та періодичних видань йшлося у виступах представників видавництв "Знання", "Кондор", "Каравела", ТОВ "Фірми Періодика", ТОВ НВП "Ідея", об'єднання "Матрикс-пресс", компанії "Xerox" тощо.
У рамках конференції було проведено Круглий стіл "Science Online: платформи та інструменти відкритого доступу для цілей наукового менеджменту і підтримки досліджень". Вів Круглий стіл Бержанський В.Н.(Таврійський нац. уніфверситет), модератори - Кірюхін О.М. (Харківський нац. університет ім.В.Каразіна) та Московкін В.М.(Бєлгородський держ. університет).
Конференція пройшла на високому фаховому рівні, представлені доповіді були змістовними, конструктивними, визначали сучасні тенденції та перспективи розвитку бібліотек ВНЗ України в умовах інформатизації суспільства.
Світлини конференції:
- Початок роботи конференції.
- Презентації та доповіді.
- Круглий стіл: "Science Online: платформи та інструменти відкритого доступу для цілей наукового менеджменту і підтримки досліджень"
- Підведення підсумків конференції
Перелік доповідей конференції.
|