Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя


Електроннi ресурси
Бази даних
Електроннi тексти
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook

Ласкаво просимо до

Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича

Київського національного університету
імені Тараса Шевченка


 
НОВИНИ

Новини тестового доступу дивіться тут!

 

Розклад видачі літератури!

 

Розширено покриття Wi-Fi в бібліотеці!

 • 6 Березня 2018 року

  Шановні читачі!

  Наукова бібліотека ім. М. Максимовича буде працювати за таким графіком:
  7 березня 2018 р. - з 9:00 до 16:00;
  8, 9, 10, 11 березня 2018 р. - вихідні дні. • 5 Березня 2018 року

  До відома користувачів!

     Інформаційно-бібліографічний відділ Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича пропонує новий випуск аналітичного огляду «Вища освіта і наука» № 2 (лютий) за 2018 р. Огляд висвітлює питання щодо стану, тенденцій і перспектив розвитку сучасної вищої освіти та науки в Україні, а також зарубіжний досвід.
     З попередніми випусками Ви можете ознайомитись у відповідних розділах сайту. • 22 Лютого 2018 року

  Шановні читачі!

     У зв'язку з санітарним днем, 23 лютого 2018 р., Наукова бібліотека ім. М. Максимовича читачів не обслуговує. • 16 Лютого 2018 року

  Шановні читачі!

     На базі НБ ім. М. Максимовича пройшло чергове робоче засідання міжвідомчої Комісії з питань упровадження Універсальної десяткової класифікації (УДК) в Україні. Тема засідання: Підведення підсумків упровадження УДК в Україні у 2017 році та плани на 2018 рік.
     Прийняти участь у заході ще були запрошені особи: Шевченко І.О. — директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент Української бібліотечної асоціації; Гаранін О.Я. — директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (УНДІАСД). Всім учасникам попередньо було розіслано запрошення для участі та перелік питань для розгляду, а саме:

  • стан підготовки наказів міністерств і відомств та внесення змін у законодавчі й нормативні документи з бібліотечної і видавничої справи у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 177 "Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації";
  • стан упровадження УДК у бібліотечній, видавничій та архівній галузях;
  • стан організації навчальної та методичної роботи у бібліотеках різних систем і відомств; пропозиції щодо внесення змін у навчальні програми вищих та середніх спеціальних навчальних закладів з підготовки фахівців бібліотечної, видавничої та архівної галузей та ряд інших питань.
     Із вступним словом до шановних колег звернувся — голова комісії директор Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, доктор наук із соц. комунікацій, Сербін О.О. Щодо методичного забезпечення впровадження УДК в Україні: зі звітом Книжкової палати України за 2017 рік та планом на 2018 рік присутніх ознайомила заступник директора з наукової роботи Книжкової палати України - Гуцол Г.О.
     Вперше учасники засідання заслухали доповідь про стан упровадження УДК в архівній галузі, представлену директором Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Гараніним О.Я.
     В роботі комісії взяли участь представники Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В.О. Сухомлинського, Національної бібліотеки України для дітей, директори університетських бібліотек.
     Учасниками засідання були запропоновані кроки для покращення стану та вирішення складнощів в процесі переходу бібліотек на УДК: це і навчання на базі Методичних центрів бібліотекарів, і координація діяльності з цих питань різних типів і підпорядкування бібліотек, і розширення кола тренерів серед фахівців, які працювали з УДК на постійній основі тощо.
     Члени комісії з регіонів та фахівці університетських бібліотек України змогли взяти участь у засіданні в режимі скайп-конференції.

   
  Згорнути>>

Бібліотечний інформаційно-освітній портал  Polpred.com Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha,