Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази данихЕлектроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni

Міністерство освіти і науки України
Науково-методична бібліотечна комісія
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І.І. Мечникова

Всеукраїнська науково-практична конференція бібліотек вищих навчальних закладів
"Бібліотеки ВНЗ: зміст та стратегія розвитку в інформаційному суспільстві"

   14-16 квітня 2014 року за планом Міністерства освіти і науки України, Науково-методичною бібліотечною комісією на базі Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова було проведено науково-практичну конференцію "Бібліотеки ВНЗ: зміст та стратегія розвитку в інформаційному суспільстві". В конференції взяли участь: керівники та провідні фахівці бібліотек ВНЗ України, співробітники архівної сфери діяльності, представники видавництв. Всього в роботі конференції взяли участь 80 осіб.
   Розпочав Конференцію проректор з наукової роботи професор, доктор біологічних наук Іваниця Володимир Олексійович. Привітавши гостей, він наголосив на особливій ролі і значенні вузівської бібліотеки для розвитку інформаційного суспільства, важливості підтримки бібліотеками навчального і наукового процесів.
   До уваги учасників конференції було представлено понад 30 доповідей з питань: ролі бібліотечно-інформаційних технологій у підготовці фахівців нової формації; розповсюдження наукових публікацій в глобальній науковій мережі; проведення бібліометричних і наукометричних досліджень; сучасні моделі наукової комунікації; доступ до інформаційних ресурсів бібліотек ВНЗ: створення, збереження , використання; місце відкритого Репозитарію в системі наукової комунікації українського бібліотекознавства та багато інших.
   На засіданні Науково-методичної бібліотечної комісії було заслухано голів секцій:

  • секція з гуманітарної та виховної роботи серед студентської молоді, дир. НБ ОНУ ім. І.І. Мечникова М.О. Подрезова "Про культурно-просвітницьку роботу методичних об'єднань бібліотек ВНЗ України за 2013 рік";
  • секція з організації та зберігання інформаційних ресурсів, дир. ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна І.К. Журавльова "Про роботу методичних об'єднань щодо сучасного стану Електронних каталогів бібліотек та збереження інформаційних ресурсів мережі бібліотек ВНЗ";
  • секція запровадження інноваційних технологій, дир. НТБ "Харківський політехнічний університет" Л.П. Семененко "Оцифровка фондів книгозбірень та створення єдиного наукового простору бібліотек ВНЗ України".

   У рамках робочого часу конференції діяли презентаційні заходи видавництв-партнерів бібліотеки: інформаційне агентство "Пауер" (м. Київ), об'єднання "Матрікс Прес" (м. Київ), видавництво "Каравела" (м. Київ).
   Гості та учасники Конференції мали нагоду ознайомитись із діяльністю Наукової бібліотеки Одеського університету, з історією однієї з найстаріших університетських книгозбірень в Україні, оглянути її відділи та підрозділи.
   Конференція пройшла на високому фаховому рівні, представлені доповіді були змістовними, визначали сучасні тенденції, зміст, стратегію та перспективи розвитку бібліотек ВНЗ України в інформаційному суспільстві.


Презентації доповідей:

   Світлини конференції.

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex