Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази данихЕлектроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni

Конвертор МАRC записів

У світі існує та використовується близько 50 варіантів MARC формату. Відмінність між цими форматами становить перешкоду для легкого обміну записами. Це фундаментальна проблема для бібліотек, яким доводиться проводити повторну каталогізацію матеріалів, для яких існує запис, але в іншому MARC форматі. Або, наприклад, коли бібліотека отримує якусь книжку, то замість того, щоб самостійно створювати новий запис, іноді його можна отримати з іншої бібліотеки, наприклад бібліотеки Конгресу США тощо. Проблема полягає у тому, що ці записи можуть бути створені в різних MARC форматах. Таким чином, постає питання конвертації записів з одного MARC формату в інший. Для вирішення цієї проблеми ми використовували програмне забезпечення USMARCON. USEMARCON полегшує конвертацію каталожних записів з одного формату в інший, наприклад з UKMARC в UNIMARC тощо.

Спочатку, USEMARCON була програмою з графічним інтерфейсом, яка дозволяла конвертувати, створювати правила та файли конфігурації для конвертації записів з одного формату в інший, або використовувати вже існуючі файли конфігурації.

Потім була розроблена програма з інтерфейсом командної строки саме для конвертації записів. Програма розроблена як для ОС Windows, так і для UNIX систем. Перед завантаженням програми обов'язково ознайомтесь з ліцензійною угодою!

Саме цю програму ми і використовували для конвертації записів. Ми конвертували записи з формату USMARC в формат UNIMARC. Необхідні для цього файли конфігурації є тут.

Для того, щоб отримати MARC записи з Бібліотеки Конгресу США ми використовували програму-клієнт розроблену фірмою Isite. Зауважте, що для роботи клієнта необхідно, щоб Ваш комп'ютер мав реальну IP адресу.

В процесі конвертації записів ми зіткнулися з наступними проблемами:

  • у файлі test.bat, або при запуску програми необхідно використовувати повний шлях до програми конвертації та файлу конфігурації
  • програма не конвертує дуже великі (декілька сотень Мегабайт) об'єми даних. Цю проблему вирішено шляхом розбиття великих файлів на файли меншого розміру
  • програма не конвертує запис, якщо в ньому є пусті поля. Єдиним вирішенням даної проблеми є прибрати із запису пусті поля

За більш детальною інформацією стосовно цього програмного забезпечення радимо звернутися до веб-сайту Британської бібліотеки.

Побажання та пропозиції надсилайте за адресою squash@univ.kiev.ua


Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex