Київський національний університет імені Тараса Шевченка ρадіоφізичний φакультет

Кузнецов Геннадій Васильович

1945 р.н., завідувач лабораторії

В 1969 р. закінчив факультет радіоелектроніки Київського політехнічного інституту за спеціальністю „Напівпровідники і діелектрики”. В 1983 р. захистив кандидатську дисертацію „Дослідження фізичних основ роботи контакту метал-напівпровідник при низьких температурах ”, а в 2003 р. - докторську „Надпровідні та ненадпровідні купратні оксиди в напівпровідникових структурах”.

З 1976 р. працює на радіофізичному факультеті молодшим, науковим та старшим науковим співробітником, завідувачем ПНДЛ „Фізика і техніка напівпровідників”.

Область наукових інтересів - контактні явища в структурах метал-напівпровідник та метал-діелектрик-напівпровідник, фізико-хімічні властивості оксидних напівпровідників, розробка сенсорів та інших функціональних приладів на основі поруватих матеріалів (поруватого кремнію, оксидних керамік).

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження механізмів переносу носіїв заряду в гетероструктурах високотемпературний надпровідник - напівпровідник, визначені можливості застосування в мікроелектроніці гетероструктур з надпровідними і ненадпровідними купратними оксидами. Створено та досліджено властивості напівпровідникових сенсорних структур різного призначення (газочутливих поверхнево-бар´єрних структур, термоелектричних датчиків швидкості потоку рідини або газу, структур на основі поруватих оксидів та ін.). Розроблені методи контролю характеристик поверхнево-бар´єрних структур з проміжними наноструктурованими шарами (метод ємнісно-адсорбційної параметрії, метод фізичного диференціювання).

Читає лекції, проводить семінарські та лабораторні заняття з бакалаврами та магістрами радіофізичного факультету з курсів "Напівпровідникова електроніка", “Актуальні проблеми радіофізики і електроніки” та ін.

Багаторазово був науковим керівником і відповідальним виконавцем науково-дослідних робіт, береучасть у виконанні міжнародних грантів (INTAS, NATO, STCU). Автор понад 170 опублікованих наукових робіт (з них 11 патентів).

© 2007, Радіофізичний факультет Автори