Головна сторiнка
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine

Тарасенко О. О. Становлення та розвиток історичної освіти і науки у Київському університеті у 1834-1884 рр. / О. О. Тарасенко. - Київ, 1995. - 276 с.

      У монографії досліджується формування наукової школи істориків Київського університету XIX ст. у процесі становлення та розвитку історичної освіти і науки, висвітлюється творчий доробок істориків В. Ф. Домбровського, М. І. Костомарова, П. В. Павлова, І. В. Лашнюкова, В. С. Іконникова, В. Б. Антоновича, діяльність цих вчених у наукових установах України, внесок у розробку спеціальних історичних дисциплін у XIX ст.
     Науковий аналіз архівних і друкованих джерел, історіографічної літератури дозволяє визнати представників класичної наукової школи істориків Київського університету 30-80-х pp. XIX ст. фундаторами української національної історичної освіти і науки, які започаткували вивчення, розробку і видання документальної історії України та спеціальних історичних дисциплін.
     Для науковців, викладачів і студентів гуманітарних факультетів, вчителів і учнів шкіл, ліцеїв, гімназій при підготовці лекцій, спеціальних курсів, семінарських занять з вітчизняної історії та історії культури України.

      Переглянути ЗМІСТ.

Повернутись до переліку літератури.
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2005 , , ,