Київський національний університет імені Тараса Шевченка ρадіоφізичний φакультет

Радченко Сергій Петрович

1971 р.н., доцент

Закінчив радіофізичний факультет Київського університету в 1993 р., у 1995 р.  спеціальний факультет (спеціальність "Радіофізичні методи медичної діагностики"). В 1996 р. пройшов стажування в лабораторії дозиметрії факультету біомедичної фізики університету м. Гент, Бельгія (сертифікат з відзнакою зі спеціальності “Біомедична та клінічна інженерія”). Захистив кандидатську дисертацію ”Статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція в ультразвуковій та магніторезонансній інтроскопії” (наукові керівники проф. Находкін М. Г., доц. Новоселець М. К.).

Працював у лабораторії оптичної та мікрохвильової обробки інформації і теорії середовищ інженером, молодшим науковим співробітником (1993-2003 рр.).

Працює на кафедрі медичної радіофізики з 1995 р. асистентом (1997–2003 рр.) та доцентом (з 2003 р.).

Започаткував і викладає лекційні курси “Моделювання фізичних процесів” і “Патентна справа”. Також читає лекційні курси: “Фізична електроніка”, “Медична радіофізика”, “Фізичні основи медичної техніки”. Розробив у співавторстві лабораторний практикум “Фізичні основи медичної техніки”.

Основні напрями наукових досліджень: особливості процесів збудження та релаксації у просторових неоднорідних системах; статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція інтроскопічних даних; стохастична текстура зображень біологічних об’єктів. Розробив модель формування відгуку біологічними тканинами на акустичне збудження, яка пояснює появу просторової структури ультразвукових зображень, створив методику оцінки стану паренхіматозних органів як фізичних систем з випадковими характеристиками (затверджена МОЗ України, спосіб захищений патентом України).

Є Лауреатом першої премії конкурсу науково-технічних проектів “Інтелектуальний потенціал молодих вчених  місту Києву” 2001 р. НАН і МОН України та Київської міської державної адміністрації.

Є співавтором 4 науково-технічних розробок – експонатів міжнародних виставок “Інтергоспіталь-98”, “Біотехника-99” м. Ганновер, Німеччина, національної виставки “Україна - крок у нове тисячоліття” (1999 р.).

Опублікував понад 30 наукових праць (1 патент, 3 методичні розробки).

© 2007, Радіофізичний факультет Автори