Київський національний університет імені Тараса Шевченка ρадіоφізичний φакультет

Чамор Таміла Григорівна

молодший науковий співробітник

Закінчила радіофізичний факультет Київського університету в 2001 р. В 2001-04 рр. навчалася в аспірантурі. Підготувала до захисту кандидатську дисертацію „Електромагнітно-спінові хвилі і коливання міліметрового діапазону в багатошарових структурах” (науковий керівник проф. Зависляк І.В.).

Працювала інженером (2004-05 рр.) кафедри фізичної електроніки, молодшим науковим співробітником (з 2005 р.) кафедри квантової радіофізики.

Бере активну участь у навчальному процесі кафедри, керує курсовими та дипломними роботами, поставила цикл лабораторних робіт „Спектри елементарних збуджень одновісного кристалу з граткою ЦМД та ППДС”.

Основні напрями наукових досліджень – техніка надвисоких частот, радіоспектроскопія, фізика магнітних явищ.

Нею, зокрема, досліджено та вивчено основні НВЧ та магнітні характеристики такого перспективного матеріалу, як епітаксіальні плівки одновісного барієвого гексафериту, що здатний працювати в міліметровому і субміліметровому діапазонах. Розроблено методи створення та регуляризації доменних структур певного типу дозволили вперше отримати поглинальні спектри в доменній області в епітаксіальних плівках. Вперше експериментально зареєстровано явище гістерезису феромагнітного резонансу в барієвому гексафериті при переході з насиченого в ненасичений стан, що не описується в рамках відомих теоретичних уявлень. На базі досліджених ефектів реалізовано нові технічні рішення, створені пристрої, що працюють у безпольовому режимі: НВЧ - резонатор та двочастотний НВЧ - резонатор.

Займається науково – дослідною роботою в лабораторії низькотемпературного доменного резонансу кріогенного комплексу, впроваджує нові експериментальні методики при дослідженні одновісних гексаферитів в міліметровому діапазоні довжин хвиль.

Брала участь у науково – дослідній програмі Київської міської адміністрації із застосування нових магнітосилових явищ для екологічних та ресурсозберігаючих технологій у міському транспорті. Займається розробкою та впровадженням Державної цільової програми „Дослідження концепції магнітолевітуючого транспорту та розробка на цій основі конструкції дослідного зразка транспортного засобу”. Задіяна в проекті Державного фонду фундаментальних досліджень „Розробка та виготовлення міліметрового радара для транспортних засобів”.

На ІІ Міжнародній конференції з фізики електронних матеріалів разом із співавторами нагороджена дипломом Лауреата за кращу доповідь з наукового напрямку „Нові матеріали і технології”.

Опублікувала 19 наукових праць. Серед них 2 авторських свідоцтва на винаходи.

© 2007, Радіофізичний факультет Автори