«Київський консенсус» задля економічного відродження України. «Економічне відродження України» — так називався Міжнародний форум, який було проведено 20–21 листопада в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Форум став логічним продовженням обговорення важливих аспектів відродження нашої держави на майданчиках Європарламенту та Організації Об’єднаних Націй у жовтні-листопаді цього року за ініціативи Української Ради Миру. Організатори форуму — Українська Рада Миру, КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Інститут економіки та прогнозування НАН України, Український союз промисловців і підприємців, Українська асоціація зовнішньої політики, Всеукраїнська інноваційна екосистема Sikorsky Challenge Ukraine, МГО «Рада з екологічної безпеки» та ще майже десяток співорганізаторів, серед яких Міністерство економіки та Міністерство освіти і науки України — поставили за мету обговорити перспективи та напрями повоєнного економічного відродження України. Роль університету у підготовці професійних кадрів для такої економіки дуже важлива. Як засвідчує недавній глобальний індекс інновацій, Україна попри важкі часи не втратила свій освітньо-інтелектуальний рівень. Однією з сильних сторін університетів є їхня орієнтація на сучасні інформацій&ні цифрові технології.
У КНЕУ також проводили дослідження щодо оцінки науково-освітнього потенціалу країни. І за багатьма показниками, стверджує професор Лук’яненко, Україна має достойний вигляд. Українські університети як суб’єкти глобальної іннова&ційної екосистеми вирізняє інноваційність мислення і компетентність, значна кількість співробітників вишів здійснює наукові дослідження, для університетів характерна мультидисциплінарність та досвід управління інтелектуальною власністю.
«Немає пот&реби доводити, що в сучасній інтелектуальній інноваційній економіці університет займає унікальне місце», — зазначив Дмитро Лук’яненко. В університетах концентруються таланти, забезпечується фундаментальна стійкість знань, а найголовніше — тут створю&ється середовище: викладачі — дослідники — студенти, в якому генеруються ідеї для розв’язання глобальних проблем. Це одна з місій університету.