Київський університет. Січень (№ 1). - Київ: Київський університет, 2024
Анотація:
"Тема мовленнєвого розвитку цікавить усіх – директорів навчальних
закладів, педагогів, батьків і, звісно ж, учених та студентів ННІ
філології. Тож не дивно, що студентки кафедри української мови
та прикладної лінгвістики долучилися до проєкту дослідження
дитячого мовлення, започаткованого ГО «Спільномова». Упродовж кількох місяців наприкінці 2023 року Вероніка Гільтайчук, Вікторія Мельніченко, Вікторія Басіста, Вероніка Галік, Ірина Захарченко та Юлія Перепьолкіна займалися збором і вивченням мовлення київських дошкільнят. І продовжують це робити у поточному році. У команді ГО «Спільномова» за розробленою методикою вони дослідили мовлення 194 дітей віком від 5,4 до 9 років у 6 дошкільних закладах Києва (3 муніципальних, 3 приватних). Кожна філологиня спілкувалася з однією дитиною близько 10 хвилин. У результаті такого збору даних дівчата дослідили, що дорослий за цей час говорить в середньому 620 слів, а дитина – 301 слово. Загалом студентки записали 5 годин аудіо матеріалів, слова з яких транскрибували й проаналізували. Щоб отримати такі результати, філологині витратили близько 1 000 людиногодин".