У Балакліївській громаді запрацювала експериментальна протимінна машина, яку розробили інженери кількох харківських підприємств за сприяння обласної військової адміністрації, ДСНС і волонтерів. Технічна новинка роботизована, тому оператор може керувати нею на відстані 100 метрів. Загалом модель нагадує гусеничний трактор, який оснастили обладнанням з бойового танка. Саме тому машина може знешкодити фактично всі види закладених боєприпасів, якими густо всипана територія регіону, що наближена до лінії фронту чи була в окупації. Принцип роботи технічної новинки досить простий. «Це звичайне натискання, - пояснив керівник групи управління розмінування у Харківській області Максим Мельник. - Тобто йде тракторний коток, натискає на землю - і все, що є у землі, повинно спрацювати. А якщо трапляються розтяжки, то він їх знімає». Фактично харківські інженери розробили механізм, близький до зарубіжних аналогів. Його так само запускають перед саперами, аби спровокувати детонацію вибухонебезпечних предметів і врятувати життя військовим.
З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека читачів не обслуговує.
Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин