Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Kruglov A.
Назва: Non-jewish nazi victims in Kiev in 1941-1943
Видавництво: PE "Lira LTD"
Рік:
Сторінок: С. 44-70
Тип документу: Стаття
Головний документ: Holocaust studies: A Ukrainian focus
Анотація:   Неєврейські жертви нацизму в Києві у 1941-1943 рр. Стаття присвячена малодослідженій проблемі, а саме – проблемі неєврейських жертв у Києві в 1941–1943 рр. Якщо про єврейські жертви написано чимало, то стосовно жертв неєврейських, особливо визначення їхньої загальної кількості, наукових досліджень фактично не існує, що свідчить про безсумнівну актуальність цієї теми.
   Мета даного дослідження – на основі архівних документів з’ясувати та підсумувати загальну кількість різних категорій жертв нацистського окупаційного режиму, вбитих у Києві в 1941–1943 рр., крім жертв Голокосту. Під неєврейськими жертвами – цивільними особами, автор розуміє, по-перше, заручників, «політичних функціонерів, саботажників і грабіжників», душевнохворих, членів комуністичного підпілля, українських націоналістів, ромів – тобто, тих осіб, які були об"єктом нацистських репресій та винищувалися за політичних і расових причин, і, по-друге, тих осіб, які стали жертвами соціально-економічної політики окупантів, особливо голоду, породженого умовами окупації. До неєврейських жертв слід також віднести загиблих військовополонених (крім військовополонених-євреїв).
   Наукова новизна: У статті на підставі документів із вітчизняних і зарубіжних архівів, відповідної наукової літератури авт&ор досліджує різні категорії неєврейських жертв, а також загальні втрати цивільного населення Києва в 1941–1943 рр. Висновки: За два роки окупації кількість мешканців Києва зменшилася приблизно на 105 тис. осіб. Ці цифри враховують: близько 50 тис. о&сіб, які в 1942–43 рр. були відправлені на роботу до Німеччини, понад 10 тис. жертв неєвреїв різних категорій, кілька тисяч померлих (переважно від голоду, а також природною смертю), кілька тисяч осіб, які за різних причин переселилися до інших насел&ених пунктів. Решта жертв – приблизно 38 тис. осіб – припадає вочевидь на євреїв, більшість з яких була винищена наприкінці вересня 1941 р.
   Загальні безповоротні втрати серед цивільного населення Києва (за винятком тих, хто переселився до інших насе&лених пунктів та був вивезений на роботу до Німеччини) в 1941–1943 рр. можуть доходити до 53 тис. осіб. Приблизно 71–72% загальних втрат припадає на євреїв. Поза тим, серед військовополонених загинуло до 40 тис. осіб.


З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека
читачів не обслуговує.



Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex