Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Латиш Ю.
Назва: Висвітлення економічних реформ М. Горбачова в західній історіографії другої половини 1980-х - початку 1990-х рр.
Рік:
Сторінок: С. 107-113
Тип документу: Стаття
Головний документ: Часопис української історії
Анотація:   Статтю присвячено історіографії Перебудови, зокрема висвітленню економічних перетвореньв дослідженнях західних науковців другої половини 1980-х - початку 1990-х рр. До аналізу залучено,в основному, роботи американських і британських дослідників.З оглядуна високий інтерес до політики М. Горбачова на Заході та налагодження тісних партнерських взаємин між США й СРСР, радянські економічні реформи широко дебатувались в науковій періодиці та монографіях відомих радянологів. Цей пласт літератури залишається маловідомим і майже не дослідженим в історіографіях пострадянських держав. Він містить чимало цінних і оригінальних думок і спостережень щодо реформ радянської економіки, котрі можуть бути корисними в сучасних умовах. Метою статті є аналіз наукових студійзахідних дослідників, присвячених економічним реформам доби Перебудови, осмислення панівних тенденцій в радянології, висвітлення поглядів вчених щодо перспектив командно-адміністративної економіки та шляхів її ринкової трансформації. В результаті проведеного дослідження було встановлено, що в добу Перебудови завдяки політиці гласності склались сприятливі умови для вивчення радянологами радянської економіки. Вчені наголошували на уповільненні темпів зростання та технологічному відставанні СРСР. Більш&ість з них не бачила перспектив реформування планової економіки радянського типу, а пропонувала зробити вибір на користь капіталізму, ринкової економіки та приватизації (демократичний транзит). Багато уваги західні дослідники приділяли постатям радян&ських реформаторів і, в першу чергу, М. Горбачову. Однак після того, як на Заході виникли сумніви щодо спроможності Президента СРСР завершити демократичний транзит, увага переключилась на республіканські еліти. Більшість дослідників не вбачала в криз&і радянської економіки загрози для самого існування СРСР. Така оцінка збігається з сучасним баченням проблеми, відповідно до якого економічна криза не означала колапсу і не була головною причиною дезінтеграції держави.
   Статья посвящена историографии& Перестройки, в частности освещению экономических преобразований в исследованиях западных ученых второй половины 1980-х - начале 1990-х гг. К анализу привлечены, в основном, работы американских и британских исследователей. Учитывая высокий интерес к &политике Горбачева на Западе и налаживание тесных партнерских взаимоотношений между США и СССР, советские экономические реформы широко дебатировались в научной периодике и монографиях известных советологов. Этот пласт литературы остается малоизвестны&м и почти не исследованным в историографии постсоветских государств. Он содержит немало ценных и оригинальных мыслей и наблюдений относительно реформ советской экономики, которые могут быть полезными в современных условиях. Целью статьи является анал&из научных исследований западных авторов, посвященных экономическим реформам времен Перестройки, осмысления господствующих тенденций в советологии, освещение взглядов ученых относительно перспектив командно-административной экономики и путей ее рыноч&ной трансформации. В результате проведенного исследования было установлено, что в эпоху Перестройки благодаря политике гласности сложились благоприятные условия для исследований советологами советской экономики. Ученые отмечали замедление темпов рост&а и технологическое отставание СССР. Большинство исследователей не видели в кризисе советской экономики угрозы для самого существования СССР. Такая оценка совпадает с современным видением проблемы, согласно которому кризис советской экономики не озна&чал коллапса и не был главной причиной дезинтеграции государства.
   The article is devoted to the historiography of Perestroika, in particular the coverage of economic transformation in the study of Western scholars of the second half of the 1980s - e&arly 1990s. Analysis of attracted mostly the work of American and British researchers. Given the high interest in politics Gorbachev in the West and establishing close partnerships between the US and the USSR, the Soviet economic reforms are widely d&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Часопис української історії"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex