Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Самченко В.
Назва: Бабин Яр: дорога пам"яті до музею. У Києві наступного року має запрацювати експозиція державного меморіалу в дореставрованій єврейській будівлі
Рік:
Сторінок: С. 10-11
Тип документу: Стаття
Головний документ: Україна молода
Анотація:   "У столиці добратися до Бабиного Яру з центру по прямій лінії метро від «Золотих воріт» до «Дорогожичів» - якихось буквально 10-12 хвилин, третя станція. Вийшовши з «підземки», відразу потрапляєш до плану-схеми Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», який діє з 2007 року. На його території у понад 20 га (!) фактично у двох частинах більше півтора десятка пам’ятних об’єктів: від ідеологічного помпезного за розмірами відкритого лише в 1976 році радянського пам’ятника розстріляним тут«радянським громадянам і військовополоненим» - до пізніше встановлених ромської «Кибитки» (2016) й «Менори» (1991) та десятків єврейських надгробків, об’єднаних у єдину Дорогу скорботи. На неї відразу потрапляєш, якщо заходиш на територію з іншого кінця, залишивши позаду вістря телевишки, - з вулиці Юрія Іллєнка (ще донедавна Мельникова): акурат ліворуч від «олівця», будівлі Суспільного мовника. Зовсім над автодорогою там, за будівельним парканом і в риштуваннях, - пам’ятка архітектури місцевого значення (1892), двоповерховий особняк, який був на початку конторою єврейського кладовища. На інформаційному щиті про реставрацію будинку зазначено, що вона мала закінчитися цьогоріч... 30 травня.
   Голова Українського інституту національної пам’яті Антон &Дробович у коментарі «Україні молодій» висловлює сподівання, що в дореставрованій будівлі вже до 80-х роковин трагедії масового винищення киян у Бабиному Яру, тобто через рік, відкриють державний меморіальний музей. Яким він має бути і чи перетинатим&еться з майбутнім музеєм приватного Фонду/Меморіального центру «Бабин Яр», котрий прізвищами художнього керівника Іллі Хржановського і російських бізнесменів у рядах спонсорів не раз уже гучно збурив не лише внутрішньоукраїнський інформаційний прості&р? Намагаємося розібратися у цьому в сумно пам’ятні днів 29 та 30 вересня, в які 1941 року в київському урочищі фашисти проводили масові розстріли".


З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека
читачів не обслуговує.



Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex