Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Шульга Т.
Назва: Міграційна політика Литовської Республіки: досвід для України
Видавництво: ВПЦ "Київський університет"
Рік:
Сторінок: С. 32-35
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Політика країн ЄС у сфері міграції розглядає широкий спектр питань, що охоплюють не тільки безпекову, гуманітарну й економічну сфери, але й культурну, мовну та загальносоціальну. У разі набуття членства в ЄС Україні доведеться дещо змінювати практичні підходи до розв"язання питання міграційних процесів, які натепер мають відмінності з міграційною політикою в ЄС, тому вже сьогодні було б корисно на досвіді пострадянських країн-членів ЄС формувати відповідну стратегію. Країни Балтії, зокрема і Литовська Республіка, у розв"язанні загальносоюзної міграційної кризи, що розпочалася у 2015 р., не стали ключовими державами для її врегулювання з низки причин. Ні географічне розташування, ні рівень економіки, ні політична ініціатива лідерів країн не були важелями, щоб із 27 членів ЄС країни Балтії могли проявити себе знавцями в тому, як вести справи з народами Близького Сходу та їхнім керівництвом. Більше того, криза 2014 р., що виникла в Україні внаслідок анексії Кримського півострова Російською Федерацією таконфлікту на Донбасі, ще раніше спонукала керівництво Литви не так долучитися до розв"язання проблеми в ролі "адвоката" України в ЄС, як переглянути власні безпекові перспективи: починаючи від завершення демаркації спільного з Росією кордону, який од&ночасно є частиною східного кордону ЄС, і завершуючи розробленням законодавства, яке б зміцнювало довіру до литовської влади членів багатотисячних національних меншин, від громадянських настроїв яких певною мірою може залежати безпекова ситуація всер&едині країни. Питання розвитку та популяризації офіційної мови Литви також актуальне і входить до загальної міграційної політики країни, адже молодь Литви виїжджає до інших країн ЄС з різних причин, а використання литовської мови залишається у межах &Литви. Так само як й українська мова, вона не має статусу міжнародної. Досвід Литви у площині використання та розвитку офіційної державної мови поряд із мовами найбільших національних груп у країні - польськомовної та російськомовної - демонструє пра&ктичні кроки до запобігання конфліктів на цьому тлі.
   Политика стран ЕС в сфере миграции охватывает широкий спектр вопросов, включающих не только сферы безопасности, гуманитарную и экономическую, а также культурную, языковую и общесоциальную. При воз&можном приобретении Украиной статуса члена ЕС ей придётся несколько изменить практические подходы к разрешению вопросов миграционных процессов, которые сегодня имеют некоторые различия з миграционной политикой ЕС, поэтому уже сегодня было бы крайне п&олезно на опыте постсоветских стран-членов ЕС формировать соответствующую стратегию.
   Страны Балтии, включая Литовскую Республику, в разрешении общесоюзного миграционного кризиса, который начался в 2015 г., не стали ключевыми игроками для его разреш&ения по ряду причин. Ни географическое расположение, ни уровень экономики, ни политическая инициатива лидеров этих стран не могли стать предпосылками, чтобы среди 27 членов ЕС страны Балтии могли проявить себя в качестве знатоков того, как вести дела& с народами Ближнего Востока и их лидерами. Более того, кризис 2014 г., возникший в Украине в результате аннексии Крымского полуострова Российской Федерацией и конфликта на Донбассе, ещё раньше заставил руководство Литвы не столько вовлечься в процес&с разрешения проблемы в качестве "адвоката" Украины в ЕС, сколько пересмотреть собственные перспективы в сфере безопасности: начиная от завершения демаркации общей с Россией границы, которая также является частью восточной границы ЕС, и завершая разр&аботкой законодательства с целью укрепления доверия к литовской власти членов многотысячных национальных меньшинств, от гражданских настроений которых в определённом смысле может зависеть уровень безопасности внутри страны.
   Вопрос развития и популяр&изации официального языка Литвы также актуален и входит в общую миграционную политику страны, так как молодёжь переезжает в другие страны ЕС по разным причинам, а использование литовского языка остаётся в пределах Литвы. Точно так же как и украинский&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex