Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Масляк П.
Назва: Кількісна оцінка суспільно-географічного положення території
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: С. 5-8
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Розглянуто актуальну в сучасній суспільній географії проблему кількісної оцінки суспільно-географічного положення на основі зміни в психолого-просторовій орієнтації населення України після початку російської агресії. У суспільній географії це питання все ще належним чином не досліджено. Особливої актуальності воно набуло в останній час у зв"язку з перманентною зміною суспільно-політичної ситуації. Саме швидка трансформація останньої особливо чітко показала значення суспільно-географічного положення як держави, так і окремих частин її територій в житті суспільства.
   За основу дослідження взято обсяги житлового будівництва на душу населення в різних областях нашої держави. Виявлено, що загальні обсяги житлового будівництва, якими оперують при розгляді привабливості тих чи інших регіонів, доволі суттєво спотворюють реальні психолого-просторові переваги різних регіонів держави. Лише відносні показники значною мірою нівелюють дію другорядних чинників і дозволяють отримати об"єктивну картину.
   Установлено кардинальні зміни в оцінці суспільно-географічного положення різних областей і регіонів України за останні п"ять років. Вони полягають у переорієнтації всіх суспільних процесів у західному напрямку. Цьому сприяють як об"єктивні, так і суб"єктивні чинн&ики, зокрема заяви російського істеблішменту про те, що їхні експансивні інтереси не поширюються на територію Західної України. Таким чином, західна частина нашої країни свідомо і підсвідомо багатьма вважається безпечною територією, на яку не лише ни&ні, але й у майбутньому не буде поширюватися війна.
   Простежено усталення процесів просторово-територіальної віддаленості від кордонів з Росією окупованих нею частин Донбасу й анексованого Криму як сприятливого суспільно-економічного чинника. Цей чин&ник нині все більше виявляється і при просторово-територіальних інвестиційних перевагах не лише українських, але й зарубіжних інвесторів. Ці процеси доволі мінливі в історичному вимірі. Зміни відбуваються надзвичайно швидко. Якщо ще три роки тому біл&ьша частина переселенців з Донбасу хотіла з часом повернутися додому, то нині більшість із них ні за яких умов туди повертатися не збираються. Найбільшою мірою це стосується саме молоді, за якою майбутнє.
   Рассмотрено актуальную в современной обществ&енной географии проблему количественной оценки общественно-географического положения на основе изменений в психолого-пространственной ориентации населения Украины после начала российской агрессии. В общественной географии этот вопрос все еще надлежащ&им образом не исследован. Особенную актуальность он приобрел в последнее время в связи с перманентным изменением общественно-политической ситуации. Как раз быстрая трансформация последней особенно четко показала значение общественно-географического п&оложения как страны, так и отдельных частей ее территории в жизни общества.
   За основу исследования взято объемы жилищного строительства на душу населения в разных областях нашего государства. Выявлено, что общие объемы жилищного строительства, коими& оперируют при рассмотрении привлекательности тех или иных регионов, довольно существенно искажают реальные психолого-пространственные преимущества разных регионов страны. Лишь относительные показатели в значительной мере нивелируют действие второсте&пенных факторов и позволяют получить объективную картину.
   Установлены кардинальные изменения в оценке общественно-географического положения разных областей и регионов Украины за последние пять лет. Они состоят в переориентации всех общественных проц&ессов в западном направлении. Этому содействуют как объективные, так и субъективные факторы, в частности, заявления российского истеблишмента о том, что их экспансивные интересы не распространяются на территории Западной Украины. Таким образом, запад&ная часть нашей страны сознательно или подсознательно многими воспринимается как безопасная территория, на которую не только в наше время, но и в будущем не будет распространяться война.
   Прослежено утверждение процессов пространственно-территориальн&


З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека
читачів не обслуговує.



Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex