Виробники електронних сигарет стверджують, що їхня продукція не завдає шкоди людському організму й є відмінним способом, щоб позбавитися шкідливої звички - табакокуріння. Проте учені довели зворотнє: вейпування веде до передозувань нікотином, а клуби пари електронних сигарет містять токсичні канцерогенні з"єднання (формальдегід, ацетальдегід, ацетон, акролеїн), які отруюють людину. Окрім того, в процесі випаровування рідини складові частини електронного пристрою виділяють у вигляді пари такі важкі метали, як мідь, хром, свинець, нікель і олово, які, потрапляючи в людський організм, призводять до незворотних змін в органах і тканинах на клітинному рівні. Мета досліджень - вивчення впливу інгаляційної інтоксикації "вейпом" електронних сигарет на обмін білків в організмі щурів у підгострому експерименті шляхом визначення вмісту в сироватці крові загального білку, альбумінів і продуктів азотистого обміну - креатиніну та сечовини. Установлено, що за результатами підгострого експерименту внаслідок інгаляційної затравки електронними сигаретами протягом 45 діб в організмі щурів помічено зниження рівня загального білку сироватки крові в піддослідних тварин на 18,74 %, альбуміну - на 35,25 %, а також підвищення вмісту креатиніну в сироватці крові на 89,88 &% і сечовини на 30,23 %. Результати біохімічних досліджень свідчать, що внаслідок інгаляційної затравки електронними сигаретами в організмі щурів спостерігається гіпопротеїнемія за рахунок гіпоальбумінемії, що свідчить про порушення білоксинтезуючої &функції печінки. А гіперкреатинінемія і тенденція до уремії можуть свідчити про порушення екскреторної функції нирок. Результати клінічного спостереження щодо використання пацієнтом "вейпу" конс- татують у хворого діагноз екзогенний алергічний (токси&чний) альвеоліт, зумовлений вейпінгом, гострий перебіг.
Производители электронных сигарет утверждают, что их продукция не несет вреда человеческому организму и является отличным способом избавиться от вредной привычки - табакокурения. Однако учеными& доказано обратное: вейпование ведет к передозировке никотином, а клубы пара электронных сигарет содержат токсичные канцерогенные соединения (формальдегид, ацетальдегид, ацетон, акролеин), которые отравляют человека. Кроме того, в процессе испарения &жидкости составные части электронного уст ройства выделяют в пар такие тяжелые металлы, как медь, хром, свинец, никель и олово, которые, попадая в человеческий организм, приводят к необратимым изменениям в органах и тканях на клеточном уровне. Целью &исследований является изучение влияния ингаляционной интоксикации "вейпом" электронных сигарет на обмен белков в организме крыс в подостром эксперименте путем определения содержания в сыворотке крови общего белка, альбумина и продуктов азотистого обм&ена - креатинина и мочевины. Установлено, что в результате подострого эксперимента вследствии ингаляционной затравки электронными сигаретами в течение 45 суток в организме крыс определено снижение уровня общего белка сыворотки крови у подопытных живо&тных на 18,74 %, альбумина - на 35,25 %, а также повышение содержания креатинина в сыворотки крови на 89,88 % и мочевины на 30,23 %. Полученные результаты биохимических исследований свидетельствуют, что в результате ингаляционной затравки электронным&и сигаретами в организме крыс наблюдается гипопротеинемия за счет гипоальбуминемии, что свидетельствует о нарушении белоксинтетической функции печени. А гиперкреатининемия и тенденция к уремии могут свидетельствовать о нарушении экскреторной функции &почек. Результаты клинического наблюдения относительно использования пациентом "вейпа" констатируют у больного диагноз экзогенный аллергический (токсический) альвеолит, обусловлен вейпингом, острое течение.
Manufacturers of electronic cigarettes cla&im that their products do not harm the human body and is a great way to get rid of the bad habit - tobacco smoking. However, scientists proved the opposite: vaping leads to an overdose of nicotine, and puffs of vapor of electronic cigarettes contain &
З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека читачів не обслуговує.
Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин