Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Стативка В.И.
Назва: Текстово-дискурсивная категория информативности: лингво-методическая проекция
Видавництво: ХНПУ имени Г.С. Сковороды
Рік:
Сторінок: С. 51-63
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вестник Харьковского национального педагогического университета имени Г.С. Сковороды
Анотація:   Метою статті є аналіз, відбір і систематизація інформації про категорію інформативності, що може скласти основу для аналізу названої текстово-дискурсивної категорії іноземними студентами-філологами; розробка комплексу завдань, спрямованих на формування професійних навичок аналізу категорій тексту. У процесі аналізу теоретичної спадщини науковців автор приходить до висновку, що інформативність слід розуміти як текстово-дискурсивну категорію, яка є властивістю тексту зберігати і передавати інформацію, щовиявляється на тлі цілого завершеного тексту за умови урахування взаємодії дискурсних модулів: адресант-текст-адресат-ситуація-контекст. Інформація може бути виражена як експліцитно, так і імпліцитно та проявлятися в різних її видах. Важливою складовою даної категорії є види інформації і способи її вираження в тексті. Серед представлених класифікацій видів інформації автор схильний розглядати як найбільш прийнятну для навчання класифікацію І.Р. Гальперіна, який виділяє такі види інформації в тексті: змістовно-фактуальна (ЗФІ), змістовно-концептуальна (ЗКІ), змістовно-підтекстова (ЗПІ). Названа класифікація співвідноситься з характеристикою ступенів інформативності тексту, представленою зарубіжними вченими, і доступною для розуміння іноземними студе&нтами-філологами. Автор статті наводить зразок аналізу категорії інформативності в художньому тексті та представляє розроблений комплекс завдань для іноземних магістрантів з метою формування у них навичок аналізу категорій тексту. Основними положення&ми, що визначили розробку комплексу завдань, є наступні: а) теоретичні відомості про категорію інформативності пропонуються магістрантам у вигляді наукового тексту, обсягом не більше 2-х сторінок, а робота із сприйняття та розуміння його змісту прово&диться традиційно; б) художні тексти для аналізу доцільно вибирати невеликі за обсягом, але такі, що володіють усіма категориальними характеристиками і відповідають нашому стереотипному уявленню про текст; б) будь-яка категорія тексту не може бути пр&оаналізована у відриві від інших (це робиться лише з навчальною метою), тому запитаними є знання інших властивостей тексту, раніше отримані та сприятливі для розуміння категорії інформативності; в) кожен текст забезпечується словником, яким користуют&ься студенти, якщо пропонується попереднє самостійне ознайомлення з текстом; г) перед аналізом художнього тексту на заняттях відпрацьовуються актуальні мовленнєві звороти, що будуть використані у процесі професійного аналізу; д) послідовність роботи &з текстом не може бути чітко визначена, оскільки залежить від його складності, інтерпретанти реципієнтів, від конкретного навчального завдання.
   Целью данной статьи является анализ, отбор и систематизация информации о категории информативности, кото&рая может составить основу для анализа названной текстово-дискурсивной категории иностранными магистрантами-филологами; разработка комплекса © В.И. Стативка, 2019 52 https://doi.org/10.34142/2312-1572.2019.02.68.10 заданий, направленных на формирован&ие профессиональных навыков анализа категорий текста. В процессе анализа теоретического наследия ученых автор приходит к выводу, что информативность следует понимать как текстово-дискурсивную категорию, которая является свойством текста хранить и пер&едавать информацию, выявляющуюся на фоне целого завершенного текста при учете взаимодействия дискурсных модулей: адресант- текст-адресат-ситуация-контекст. Информация может быть выражена как эксплицитно, так и имплицитно и проявляться в различных ее &видах. Важной составляющей данной категории являются виды информации и способы их выражения в тексте. Среди представленных классификаций видов информации автор склонен рассматривать как наиболее приемлемую для обучения классификацию И.Р. Гальперина, &который выделяет в тексте такие виды информации: содержательно-фактуальная (СФИ), содержательно- концептуальная (СКИ), содержательно-подтекстовая (СПИ). Названная классификация соотносится с характеристикой ступеней информативности текста, представле&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вестник Харьковского национального педагогического университета имени Г.С. Сковороды"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex