Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Проскурин И.А.
Назва: Циклоообразующие функции лексических парадигм лирического цикла И.А. Бунина "Песни о весне"
Видавництво: ХНПУ имени Г.С. Сковороды
Рік:
Сторінок: С. 29-35
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вестник Харьковского национального педагогического университета имени Г.С. Сковороды
Анотація:   У статті запропоновано парадигматичний аналіз лексики ліричного циклу І.А. Буніна "Пісні про весну", що має на меті дослідження - визначити циклотворчі функції лексичних парадигм. Усі твори циклу поєднують у своєму складі риси проєктивності та концептуальності. Концептуальність та проєктивність репрезентовані двома домінантними парадигмами, що повторюються в усіх віршах циклу "Пісні про весну" - парадигмами ПРИРОДА (проективний аспект) та ЛІРИЧНИЙ ГЕРОЙ (концептуальний аспект). Парадигма ПРИРОДА та парадигма ЛІРИЧНИЙ ГЕРОЙ взаємопов"язані. Зміни складу парадигми ПРИРОДА призводять до змін складу парадигми ЛІРИЧНИЙ ГЕРОЙ. У першому вірші циклу "Пісні про весну" природа знаходиться у стані очікування весни як пори оновлення. Ці відчуття поєднано з відчуттями ліричного героя. Весняне тепло, що огортає природу у наступному вірші циклу "Пісні про весну", віддзеркалено у відчуттях ліричного героя як стан, споріднений до сп"яніння. СПОКІЙ та РУХ ПРИРОДИ у третьому вірші циклу "Пісні про весну" ліричний герой відчуває крізь сінестетичні зорові та звукові образи. "Вранішні співи солов"їні" у вірші "То розростаючись, то невиразно…" - голос Весни, який ліричний герой відчуває як невидиму гармонію. У заключному вірші циклу "Пісні про весну" парадигма ПРИРОДА& поєднується з парадигмою БАТЬКІВЩИНА, надаючи відчуттям ліричного героя конкретні риси. Це є пов"язаним з тим, що концепт БАТЬКІВЩИНА - сенсотвірний для всієї творчості І.О. Буніна. Батьківщина у розумінні поета - не тільки рідний край та його конкр&етна частина, в якій народилася людина, де відбулося її становлення як особистості, а органічно належна людині риса, що детермінує її світогляд. Ключові слова: функціональний підхід у дослідженні мовних явищ, парадигматичний аналіз лексики, мовознавч&е дослідження поетичного тексту.
   В статье предлагается парадигматический анализ лексики лирического цикла И.А. Бунина "Песни о весне", преследующий цель определить циклообразующие функции лексических парадигм. Все произведения цикла объединяют черт&ы проективности и концептуальности. Концептуальность и проективность репрезентированы двумя доминантными парадигмами, повторяющимися во всех стихотворениях цикла "Песни о весне", - парадигмы ПРИРОДА (проективный аспект) и ЛИРИЧЕСКИЙ ГЕРОЙ - концептуа&льный аспект. ЭТИ ПАРАДИГМЫ взаимосвязаны. Изменения состава парадигмы ПРИРОДА приводят к изменению состава парадигмы ЛИРИЧЕСКИЙ ГЕРОЙ. В первом стихотворении цикла "Песни о весне" природа находится в состоянии ожидания весны как поры обновления. Эти& ощущения объединены с ощущениями лирического героя. Весеннее тепло, распространяющееся в природе, в следующем стихотворении цикла "Песни о весне" отражено в ощущениях лирического героя как состояние, родственное опьянению. ПОКОЙ и ДВИЖЕНИЕ ПРИРОДЫ в& третьем стихотворении цикла "Песни о весне" лирический герой ощущает через синестетические зрительные и слуховые образы. "Напевы ранних соловьёв" в стихотворении "То разрастаясь, то невнятно…" - голос Весны, ощущаемый лирическим героем как невидимая& гармония. В заключительном стихотворении цикла "Песни о весне" парадигма ПРИРОДА объединяется с парадигмой РОДИНА, придавая ощущениям лирического героя конкретность. Это связано с тем, что концепт РОДИНА является смыслообразующим для всего творчеств&а И.А. Бунина. Родина в понимании поэта - не только родной край и его конкретная область, в которой родился человек, где произошло его становление как личности, а органически присущая человеку черта, определяющая его мировоззрение.



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вестник Харьковского национального педагогического университета имени Г.С. Сковороды"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex