Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Соколова Н.
Назва: Фахова підготовка студентів у Харківському університеті в першій половині ХІХ ст. (за спогадами викладачів та студентів)
Видавництво: [б. в.]
Рік:
Сторінок: C. 9-16
Тип документу: Стаття
Головний документ: Часопис української історії
Анотація:   Відображено історію розвитку фахової освіти в Імператорському Харківському університеті в першій половині ХІХ ст. Методологічну основу публікації склали історичний та діалектичний методи дослідження. З"ясовано, що Харківський університет розпочав роботуяк вищий навчальний заклад, який мав надавати освіту майбутнім держслужбовцям. Тому, в перше десятиліття функціонування закладу основна увага зверталась не на фахову підготовку майбутніх спеціалістів, а на органі- заційні та господарські питання. Встановлено, що на початку ХІХ ст. професорсько-викладацький склад на 70 % складався з іноземців, проте ситуація почала змінюватися в 20-30-х рр. ХІХ ст. завдяки підготовці молодих педагогів і науковців самим вишем. Навчальний процес зводився до прослуховуваннялекцій та складання іспитів. Практичні заняття в університеті запроваджено лише з другої половини ХІХ ст. Аналіз спогадів викладачів та студентів Харківського університету показав, що значна частина професорів не належним чином виконувала свої обов"язки. Студенти також не були за- цікавлені в серйозній науковій роботі, про що свідчить мізерна кількість студентських наукових робіт, опублікована в першій половині ХІХ ст. Доведено, що незважаючи на поліцейські порядки, встановлені в університеті в часи& царювання Миколи І, в 30-50-х рр., сформувалась плеяда талановитих учених, які возвеличили українську науку. Окрім того, в Харківському університеті починають створюватися перші студентські наукові гуртки, а сам заклад перетвориться на один із центр&ів українського національного відродження.
  
   У статті розглянуто підприємницьку діяльність Сангушків на Волині, насамперед, їх внесок у промисловий розвиток краю, застосування тогочасних передових технологій у своїх маєтках, особливості господарюван&ня представників роду та засновані ними підприємства. Розглянуто галузеву приналежність заводів їх Славутської ординації та методи підвищення ефективності роботи на них. Охарактеризовано місце підприємств родини Сангушків у структурі промисло- вості &Волинської губернії, внесок князів в стимулювання розширення мережі фінансово-кредит- них установ в регіоні. Висвітлено місце Сангушків в тогочасних фінансово-промислових колах українських губерній Російської імперії в ХІХ - на початку ХХ ст. Розглян&уто діяльність князів Сангушків з реорганізації поміщицьких латифундій з метою перетворення їх на сучасні аграрні підприємства. Висвітлено вплив політичних подій в українських губерніях на економічний роз- виток підприємств, що були у власності предс&тавників цього роду. Описано основні статті прибутку Славутської ординації в кінці ХІХ - на початку ХХ століття.
  


З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека
читачів не обслуговує.



Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex