Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Ковтун-Водяницька С.
Назва: Ультраскульптура еремів представників роду ISODON(SCHRAD. ex BENTH.) SPACH (LAMIACEAE LINDL.)
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: С. 17-19
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Досліджено ультраскульптуру поверхні насінної шкірки еремів двох представників роду Isodon(Schrad. Ex Benth.) Spach з родини Lamiaceae Lindl. - I.japonicus (Burman) H. Haraта I. japonicas (N. Z. Burm) Haravar. glaucocalyx (Maxim.) H.W. Li, інтродукованих в Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України (Правобережний Лісостеп). Представники роду поширені в азійському регіоні з найбільшим видовим різноманіттям у Китаї; два види трапляються в тропічних областях Африки. Скринінг літературних іноземних джерел показав, що мікроскопічні дослідження еремів цих виду та різновиду не здійснювались, принаймні інформації з цього питання ми не виявили. Це спонукало нас дослідити макро- та мікро морфологію еремів. У роботі використовували СЕМ. Методично спирались на відому роботу W. Barthlott. Описова частина задокументована фотографічно. У результаті експерименту виявлено особливості в морфології та структурі, спільні та відмінні ознаки еремів, надано морфологічні описання їхньої форми, забарвлення, первинної та вторинної скульптури спермодерми. Визначено, що для еремів виду і різновиду характерні різні типи зовнішнього рельєфу: для I. japonicus характерний щільно горбкуватий рельєф, а для I. japonicusvar. Glaucocalyx - нерегулярно-сітчастий. Так&ож Зовнішні периклінальні стінки виду опуклі, антиклінальні ввігнуті, а в різновиду - ввігнуті і виступаючі відповідно. Для спермодерми еремів I. japonicusvar. Glaucocalyx характерні наявність різних типів папіл в апікальній області та продихових клі&тин, значення та функція яких ще потребують додаткових досліджень. Виявлені відмінності в мікрорельєфі еремів можуть бути використані як допоміжні діагностичні ознаки на видовому таксономічному рівні для рослин роду Isodon, які отримані в умовах інтр&одукції з насіння системи Index Seminum.
  
  
   Изучена ультраскульптура поверхности семенной кожуры двух представителей рода Isodon (Schrad. exBenth.) Spachи из семейства Lamiaceae Lindl.- I. japonicus (Burman) H. Hara и I. japonicus (N. Z. Burm) Hara& var. glaucocalyx (Maxim.) H.W. Li, интродуцированных в Национальном ботаническом саду им. Н. Н. Гришко НАН Украины (Правобережная Лесостепь). Представители рода распространены в азиатском регионе с наибольшим разнообразием видов в Китае; два вида вс&тречаются в тропических областях Африки. Скрининг литературных зарубежных источников показал, что микроскопические исследования эремов вида и вариации не проводились, по крайней мере, мы не нашли никакой информации по этому вопросу. Это побудило нас &исследовать макро- и микроморфологию эремов. В работе использовали СЭМ. Методически руководствовались хорошо известной работой W. Barthlott. Описательная часть задоку ментирована фотографически. В результате эксперимента выявлены особенности морфолог&ии и структуры, общие и от личительные особенности эремов, представлены морфологические описания их формы, цвета, первичной и вторичной скульптуры спермодермы. Установлены различные виды внешнего рельефа для вида и вариации: для I. japonicus характер&не плотно-холмистый рельеф, а для I. japonicusvar. glaucocalyx- нерегулярно-сетчатый. Также выявлены различия в структуре наружных периклинальных и антиклинальных стенок. Внешние периклинальные стенки вида выпуклые, антиклинальные вогнутые, а у вариа&ции - вогнутые и выступающие соответственно. Спермодерма семян I. japonicusvar. glaucocalyx характеризуется наличием различных типов папиллом в апикальной области и устьичных клеток, важность и функция которых еще нуждается в дальнейшем исследовании.& Различия в микрорельефе эремов могут быть использованы в качестве вспомогательных диагностических признаков на таксономическом уровне видов для растений рода Isodon, полученных в условиях интродукции из семян системы Index Seminum.
  
   The studied wa&s ultrasculpture of seed surface of 2 representatives of the genus Isodon (Schrad. ex Benth.) Spach from the family LamiaceaeLindl.I. japonicus (Burman) H. Hara and I. japonicus (N. Z. Burm) Hara var. glaucocalyx (Maxim.) H. W. Li, introduced in the &



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex