Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Ковбасюк С.
Назва: Ідеал жінки у текстах і образах доби Реформації: між конструктами і практиками
Видавництво: ВПЦ "Київський університет"
Рік:
Сторінок: С. 22-26
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   У статті ми дослідили формування ідеалу жінки у текстах та образах як особливого Реформаційного конструкту, а також простежили імплементацію ідей у реальні практики реформаторів і гуманістів. Для досягнення поставленої мети були залучені як тексти трактатів і памфлетів Еразма Роттердамського, Хуана Луїса Вівеса, Мартіна Лютера та Філіпа Меланхтона, так і гравюри та картини доби Реформації, у яких сформований нарративами матеріал був візуалізований. жіночий ідеал доби Реформації залишався дуже традиційним, навіть у порівнянні з його гуманістичним аналогом. Ідеальна жінка - це дружина, матір, яка сумлінно веде господарство, у всьому дослухається до свого чоловіка, стримана та смиренна у вчинках та висловлюваннях. Подібний ідеал, сконструйований у реформаційних наративах, підтверджує візуальність - так само ідеальну жінку зображували у гравюрах. Практики ж далеко не завжди повністю відповідали ідеальному типу. Шлюб Лютера з Катаріною фон Бора, який став зразковим і який неодноразово зображувався як гідний наслідування в текстах і образах, насправді не повністю гармоніював з уявленнями. Катаріна, хоч і винятково здібна у господарюванні, користувалась як владою, так і свободою висловлювання, знала латину, і навіть дозволяла собі сперечатись з чоловіко&м з теологічних питань. Розрив між уявленнями та практиками усвідомлювався самими акторами лише частково, адже повсякденній свідомості є притаманне поєднання раціонального та ірраціонального.
   In this paper, we explore how an ideal of woman was shape&d in the Reformation epoch. We also focused on how humanists and reformers in their practices addressed to this ideal. We analysed as texts - treatises and pamphlets by Erasmus of Rotterdam, Juan Luis Vives, Martin Luther and Philipp Melanchthon, so &images, paintings and engravings, from the Reformation era.
   The Reformation ideal of woman was highly traditional, even if compared with a Humanist one. An ideal woman is a spouse and a mother, completely involved with household matters, always obed&ient to her husband, sober and humble. Such an ideal constructed in the narratives was transmitted to visuality. Real everyday practices were often far from this idyllic pattern The marriage of Luther to Katharina von Bora, depicted as an exemplary o&ne both in narratives and visuality, in reality was much more complicated and ambiguous. Katharina, though she was indeed very good in household, exercised power at home and profited from freedom of speech, knew Latin and even argued in theological m&atters with her husband. The actors themselves were not always aware of this rupture between ideal and reality, as everyday practices often combine rational and irrational views.
  



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex