Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Лікарчук Н.В.
Назва: Децентралізація органів державного управління: фактори, ознаки, підходи та форми
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: С. 43-46
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Децентралізація новий для нашої держави процес, що трактується як передавання владних уповноважень від уряду до місцевих органів самоуправління. Тому дослідження факторів, ознак, підходів та форм децентралізації органів державної влади, в сучасній українській дійсності, є актуальним.
   Децентралізація, найперше, передбачає трансформацію всієї політичної системи, розділення повноважень, - але це лише - попередній етап, за яким відбувається створення незалежних органів місцевого самоуправління і функціонування демократичних виборів.
   Зосереджується увага на тому, що децентралізація передбачає структурні зміни в системі державного управління, які зв"язані з наданням більшої самостійності низовому рівню управлінської ієрархії.
   Децентралізація органів влади є одним із головних і ґрунтовних засад в системі державного управління у розвинених країнах. Її фундаментом є гіпотеза теорії менеджменту про те, що обмеження кола завдань дає поштовх до поліпшення якості їх виконання та покращення/удосконалення результатів роботи. На підставі цього - уряди демократично сталих країн прагнуть максимально розвантажити себе від локальних функцій, які результативніше можуть виконувати органи місцевого самоврядування.
   Дійсна і реалістична децентралізація державного упр&авління для нашої держави означає передачу як обов"язків, так й еквівалентних фінансових ресурсів, порівняно самостійним і автономним субнаціональним органам, що є підзвітними не центральному державному керівництву країни, а громадянам регіону або гр&омадам. За браком/відсутністю коштів вони не володіють власними ресурсами, які забезпечували розвиток керованих адміністративно-територіальних одиниць. В такому разі - органи місцевого самоврядування можуть знімати з себе відповідальність за їх соціа&льно-економічне становище.
   В процесі дослідження децентралізації як явища, і як поняття шляхом виявлення її основних рис і особливостей важливо виходити з того, що децентралізація є не одномірним, а багатомірним явищем, й має не лише статистичний, а&ле й динамічний характер.
   Децентрализация новый для нашего государства процесс, трактуется как передачи властных уполномоченные от правительства в местные органы самоуправления. Поэтому исследование факторов, признаков, подходов и форм децентрализац&ии органов государственной власти, в современной украинской действительности, является актуальным.
   Децентрализация, прежде всего, предполагает трансформацию всей политической системы, разделение полномочий, - но это лишь - предварительный этап, по к&оторому происходит создание независимых органов местного самоуправления и функционирование демократических выборов.
   Сосредотачивается внимание на том, что децентрализация предполагает структурные изменения в системе государственного управления, связ&анные с предоставлением большей самостоятельности низовом уровню управленческой иерархией.
   Децентрализация органов власти является одним из главных и основательных основ в системе государственного управления в развитых странах. Ее фундаментом являет&ся гипотеза теории менеджмента о том, что ограничение круга задач дает толчок к улучшению качества их выполнения и улучшения / усовершенствования результатов работы. На основании этого - правительства демократически постоянных стран стремятся максима&льно разгрузить себя от локальных функций, результативнее могут выполнять органы местного самоуправления.
   Настоящая и реалистичная децентрализация государственного управления для нашего государства означает передачу как обязанностей, так и эквивален&тных финансовых ресурсов, по сравнению самостоятельным и автономным субнациональным органам, подотчетны не центральной государственному руководству страны, а гражданам региона или общинам. За неимением / отсутствием средств они не обладают собственны&ми ресурсами, которые обеспечивали развитие управляемых административно-территориальных единиц. В таком случае - органы местного самоуправления могут снимать с себя ответственность за их социально-экономическое положение.
   В процессе исследования дец&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex