Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Запотоцький С., Паренюк В., Скляров О.
Назва: Зовнішньоекономічна конкурентоспроможність регіонів України: суспільно-географічний аспект
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: C. 73-79
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Розглядаються теоретичні та прикладні засади формування зовнішньоекономічної конкурентоспроможності регіонів України. Зазначено, що механізми функціонування і взаємодії економік держав у глобалізованому просторі відбуваються на фоні двох різнопланових тенденцій: інтеграції та дезінтеграції. З"ясовано, що поглиблення інтеграції та вимушене пришвидшення інтеграційних процесів здійснює різносторонній вплив на розвиток країн, що співпрацюють в умовах жорсткої ринкової конкуренції.
   За результатами розрахунку 35 показників стимуляторів та дестимуляторів зовнішньоекономічної діяльності отримано інтегральний індекс конкурентоспроможності зовнішньоекономічної діяльності регіонів України. До найбільш конкурентних регіонів у 2015 р. потрапили місто Київ та Дніпропетровська область. Другу позицію в рейтингу зайняли Київська, Львівська, Харківська, Запорізька, Одеська й Донецька області. Інші регіони потрапили до групи із низькими та наднизькими рейтингами.
   За результатами нашого дослідження було визначено галузі в господарстві регіонів України, які були конкурентними на зовнішніх ринках та їх трансформації за період 2005-2015 рр. Відповідно, у 2015 р. за кількістю повторювань кількість конкурентних галузей зменшилася до 63 одиниць. Найпоширенішими в Україн&і стали лише три галузі: лісова промисловість, машинобудування та промисловість будівельних матеріалів, що відповідно найбільш представлено у Львівській, Запорізькій областях та місті Київ.
   Оцінка конкурентних галузей показала, що основною тенденціє&ю за останні 10 років було поступове зміщення конкурентного потенціалу до західних і північних регіонів, при цьому значення південних регіонів залишилось сталим, а східні регіони зазнали певних утрат унаслідок військової агресії Росії.
   Зазначено, що& основними інструментами державного регулювання слід забезпечувати перш за все протекціонізм вітчизняних конкурентних виробників та інвестиційну підтримку слабких галузей через створення умов для їх інвестування.
   Рассматриваются теоретические и прик&ладные основы формирования внешнеэкономической конкурентоспособности регионов Украины. Отмечено, что механизмы функционирования и взаимодействия экономик государств в глобальном пространстве происходят на фоне двух разноплановых тенденций: интеграции& и дезинтеграции. Выяснено, что углубление интеграции и вынужденное ускорение интеграционных процессов осуществляет разностороннее влияние на развитие стран, сотрудничающих в условиях жесткой рыночной конкуренции.
   По результатам расчета 35 показател&ей стимуляторов и дестимуляторов внешнеэкономической деятельности получено интегральный индекс конкурентоспособности внешнеэкономической деятельности регионов Украины. К наиболее конкурентным регионам в 2015 г. попали город Киев и Днепропетровская об&ласти. Вторую позицию в рейтинге заняли Киевская, Львовская, Харьковская, Запорожская, Одесская и Донецкая области. Другие регионы попали в группу с низкими и сверхнизкими рейтингами.
   По результатам нашего исследования были определены отрасли в экон&омике Украины, что являются конкурентными на внешних рынках за периоды 2005, 2010 и 2015 гг. Соответственно, в 2015 г. по количеству повторений количество конкурентных отраслей уменьшилась до 63 единиц. Наиболее распространенными в Украине стали толь&ко три отрасли: лесная промышленность, машиностроение и промышленность строительных материалов, соответственно наиболее представлены в Львовской, Запорожской областях и городе Киев.
   Оценка конкурентных отраслей конкурентоспособности показала, что ос&новной тенденцией за последние 10 лет было постепенное смещение конкурентного потенциала в западных и северных регионов, при этом значение южных регионов осталось постоянным, а восточные регионы претерпели определенные потери в результате военной агр&ессии России.
   Отмечено, что основными инструментами государственного регулирования следует обеспечивать прежде всего протекционизм отечественных конкурентных производителей и инвестиционную поддержку слабых отраслей путем создания условий для их инв&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex