Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Венгер О.П., Шкробот Л.В.
Назва: Порівняльна характеристика клініко-психопатологічних особливостей депресивних розладів у емігрантів та реемігрантів, хворих на депресивні розлади психогенного, ендогенного та органічного характеру
Видавництво: [б. в.]
Рік:
Сторінок: С. 87-92
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник наукових досліджень ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України"
Анотація:   "... У даному розділі наведено результати аналізу клініко-психопатологічних особливостей депресивних розладів у емігрантів та реемігрантів, хворих на депресивні розлади психогенного, ендогенного та органічного характеру, з використанням даних клінічного(основна та додаткова симптоматика депресивного розладу відповідно до критеріїв МКХ-10, типологія провідного афекту, синдромологічна структура) та психометричного обстежень. Були використані шкала депресії M. Hamilton (HRDS), шкала тривоги M. Hamilton (HARS), опитувальник Symptom Check List-90-Revised – SCL-90-R. Порівняльний аналіз довів значущість розбіжностей між групами емігрантів та реемігрантів з переважанням у емігрантів проявів тривоги, страху, ажитації, а у реемігрантів – ангедонії, нездатності концентруватися і приймати рішення, поширеності думок про смерть та самогубство та явищ астенізації. Аналіз домінуючого типу афекту виявив статистично значуще переважання у емігрантів тривожно-депресивного, а у реемігрантів – тоскного й апатичного типів афекту. В синдромологічній структурі у емігрантів значуще частіше виявлялися атипові афективні синдроми, в т. ч. прояви ажитації, тривоги та соматовегетативні розлади, тоді як у реемігрантів – типові афективні синдроми (вітальна, апатична та анестет&ична депресія). Психометричне дослідження проявів депресії та тривоги виявило значуще більшу поширеність серед емігрантів тривожно-депресивних розладів, ажитованої депресії та депресії зі страхом, психічної та соматичної тривоги, тоді як у реемігрант&ів переважали адинамічна та недиференційована форми депресії. Порівняння психопатологічної структури виявило переважання у емігрантів тривожності, соматизації, обсесивно-компульсивної симптоматики, а у реемігрантів – депресії та міжособистісної сензи&тивності. Таким чином, основними клініко-психопатологічними закономірностями депресивних розладів у емігрантів є більша поширеність тривожно-депресивних та вегетосоматизованих форм депресії, а у реемігрантів – переважання астено-депресивних та адинам&ічних форм депресивних розладів".



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник наукових досліджень ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України""
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex