Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Багрій І., Карпенко О., Куліш А., Глонь В.
Назва: Використання приповерхневих геохімічних методів для уточнення будови родовищ нафти і газу
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: C. 14-18
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Приповерхневі геохімічні методи пошуків нафти і газу є малозатратними і експресними. Авторами розроблено передумови використання даних приповерхневої геохімічної розвідки для уточнення геологічної будови родовищ вуглеводнів. Розробка нових підходів до інтерпретації даних приповерхневих геохімічних методів дозволить більш ефективно проводити пошуково-розвідувальні роботи в межах родовищ вуглеводнів і перспективних ділянок. Також дані підходи можна буде використовувати у комплексі з геологічними, геофізичними, геохімічними і промисловими методами для покращення якості отриманих результатів. Методика даної роботи полягає в з"ясуванні залежностей між глибинними геологічними параметрами перспективної ділянки і даними газометричної зйомки біля поверхні Землі, що в результаті допоможе отримати нові підходи до інтерпретації геохімічних аномалій.
   Для дослідження використано геологічну інформацію Недільної структури, що розташована в межах північного борту Дніпровсько-Донецької западини. Вона являє собою вузьку антикліналь, що ускладнена повздовжніми і поперечними розломами. В її межах пробурено п"ять свердловин, в двох з яких було отримано промисловий приплив газу. Ділянка була вивчена традиційними нафтогазопошуковими методами, в тому числі і геофізичним&и дослідженнями свердловин. Також використано дані методу геолого-структурно-термо-атмогеохімічних досліджень (СТАГД), що являє собою комплексну технологію для пошуку родовищ нафти і газу. Проведено аналіз геологічних і геохімічних даних для виявленн&я зон з дихаючими і екрануючими розломами. Для цього використано структурні карти даної ділянки з нанесеними розривними порушеннями і дані по вмісту вуглеводневих і невуглеводневих газів біля поверхні Землі. На основі проінтерпретованих даних усі роз&ломи було поділено на екрануючі та провідні. Дослідження проведені з використанням концентрацій різних газів дали схожі результати. Для пошуку тектонічно-екранованих покладів дані про провідність розломів були співставленні з результатами газометричн&ої зйомки по метану.
   Наукова новизна роботи полягає в розробці передумов використання приповерхневих геохімічних показників в комплексі з геологічними параметрами для отримання додаткової інформації про нафтогазові родовища, зокрема про типи розломі&в та наявність тектонічно-екранованих покладів. Результати досліджень можна використовувати при пошуках нафти і газу, як допоміжний інструмент, що дозволяє визначати особливості будови родовищ вуглеводнів.
   Near-surface geochemical exploration is a d&irect method of finding hydrocarbon deposits. It is low-cost and express-method determination. Developing of new approaches to data interpretation of subsurface geochemical exploration will allow to carry out exploration within the prospective sites &more effectively. Also, these techniques can be used in combination with geological, geophysical, geochemical and production methods to improve the quality of the results. Prerequisites using data with surface geochemical exploration were developed f&or refining geological structures ofyfghfdkznm if hydrocarbon deposits. The method of this study is to identify the relationships between the deep geological settings of prospective areas and gas recording survey near the Earth"s surface. As a result&, new approaches to the interpretation of geochemical anomalies will be developed.
   Geological information was used for exploration of the Nedilna structure. The structure is located within the northern edge of the Dnieper-Donets depression. It is a &narrow anticline that is complicated with longitudinal and transverse faults. Five wells were drilled; two of them were gas productive. The area was studied with traditional oil and gas methods, including geophysical well surveys. The results of stru&ctural-thermal-atmogeochemical method were used; the survey is a complex technology for oil and gas prospecting. The analysis of geological and geochemical data was conducted in order to identify areas with conductive and screening faults. Structural&


З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека
читачів не обслуговує.



Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex