Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Погорська І.
Назва: "Східне партнерство" ЄС як форма міжнародної стратегічної взаємодії: імперативи й виклики
Рік:
Сторінок: С. 32-36
Тип документу: Стаття
Головний документ: Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
Анотація:   Результати саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі в листопаді 2013 р. й внутрішньополітична криза в Україні, що постала за цим, із масштабними міжнародними наслідками, ставить питання про можливі сценарії розвитку східної політики ЄС у цілому та, зокрема, проекту «Східне партнерство». У статті розглянуто ключові тенденції розвитку й напрями діяльності ЄС, виклики та проблеми, які визначатимуть контекст подальшої еволюції цього проекту у вимiрi формування загальноєвропейського простору безпеки. Серед цих тенденцій виділяється подальша диференціація інтенсивності й глибини двосторонніх відносин із державами –учасниками «Східного партнерства». Стверджується, що ситуативні заходи не здатні кардинальним чином змінити модель взаємодії на просторі «Спільного сусідства» з огляду на те, що не спричинюють зміни концептуальної основи системи багатосторонньої взаємодії в регіоні. Як методологічний підхід обрано загальноаналітичні методи дослідження з використанням здобутків безпекових студій щодо аналізу формування просторів соціальної безпеки. Ускладненню партнерства сприяє питання про можливість створення нової основи загальної зовнішньої політики ЄС в умовах нових викликів безпеки, що позначиться як на зовнішньому периметрі взаємодії, так і всередині са&мого Європейського Союзу. Із погляду цілей «Східне партнерство» відбиває явні пріоритети ЄПС: стабільність, безпеку та процвітання. Стратегічний напрям не змінюється: не пропонувати розширення, але включити сусідні країни до свого геоекономічного про&стору. Уважається, що можна стабілізувати ситуацію в регіоні в результаті зростаючої взаємозалежності, ставлячи ці держави на шляху до процвітання й зменшення корінних причин відсутності безпеки. Тому формування цієї політики є частиною Європейської &політики сусідства й брендом впливу нових членів, особливо Вишеградської групи. Проте постає питання про реальні можливості та ефективність цього партнерства, а також інтерес до політики для відповідних країн. І, нарешті, «Східне партнерство» неявно &спричиняє складні відносини між ЄС і Росією, між конкуренцією та співпрацею можливостей.
   Результаты саммита «Восточного партн.рства» в Вильнюсе в ноябре 2013 г. и последовавший за ним внутриполитический кризис в Украине с масштабными международными &последствиями ставит вопрос о возможных сценариях развития восточной политики ЕС в целом и, в частности, проекта «Восточное партн.рство». Рассматриваются ключевые тенденции развития и направления деятельности ЕС, вызовы и проблемы, которые будут опре&делять контекст его дальнейшей эволюции в измерении формирования общеевропейского пространства безопасности. Среди этих тенденций выделяется дальнейшая дифференциация интенсивности и глубины двусторонних отношений с государствами – участниками «Восто&чного партн.рства». Утверждается, что ситуативные меры не способны кардинально изменить модель взаимодействия на пространстве «общего соседства» ввиду того, что не влекут за собой изменения концептуальной основы системы многостороннего взаимодействия& в регионе. В качестве методологического подхода избраны общеаналитические методы исследования с использованием достижений студий по анализу формирования пространств социальной безопасности. Усложнению партнерства способствует вопрос о возможности вы&работки новой основы общей внешней политики ЕС в условиях новых вызовов безопасности, что отразится как на внешнем периметре взаимодействия, так и внутри самого Европейского Союза. С точки зрения целей, «Восточное партнерство» имеет явные приоритеты &ЕПС (стабильность, безопасность и процветание). Стратегическое направление не меняется: не предлагать расширение, но включив соседние страны в свое геоэкономическое пространство. Считается, что стабилизировать ситуацию в регионе в результате растущей& взаимозависимости, стимулируя эти страны на пути к процветанию, и уменьшение коренных причин отсутствия безопасности. Потому формирование этой политики является частью Европейской политики соседства и брендом влияния новых членов, особенно Вышеградс&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex