Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Шифр: 9.2
Авт. знак: Монт
Автор: Монтанеллі І.
Назва: Історія греків
Паралельна назва: Storia dei greci
Відповідальність: Індро Монтанеллі ; з італійської пер. Ю. Педан ; Італійський ін-т культури в Україні
Видавництво: Літопис
Місто: Львів
Рік:
Сторінок: 336 с.
ББК: Т3(0)321,02
ISBN: 978-966-7007-92-8
Тип документу: Книга
Місце знаходження: чит. зал №12Читальний зал для наукових працівників
вул. Володимирська, 58, кім. 12
,
Примітки: До сторіччя від дня народження Індро Монтанеллі
Анотація:   Індро Монтанеллі (1909–2001) – видатний діяч італійської культури, письменник, публіцист, історик. Він прожив надзвичайно цікаве та різноманітне життя: був рибалкою в Норвегії, фермером у Канаді, солдатом-повстанцем в Еритреї, викладав італійську в Естонії… Згодом став професійним журналістом, свідком і літописцем катастроф ХХ століття. Монтанеллі все життя вперто відстоював свої політичні та суспільні переконання, що часто не сходилися з думкою більшості. Як запеклий антикомуніст постраждав від куль «Червоних бригад», часто залишав редколегії газет, що підлаштовувались під політичний режим. «У мене нема господарів», – повторював журналіст-дисидент. Монтанеллі називають королем журналістики і віртуозом популяризації. Він створив яскраві репортажі про громадянську війну в Іспанії, радянсько-фінську війну, Другу світову, антикомуністичне повстання в Угорщині 1956 року.
  
   «Історія греків» (1959) – одна з найвідоміших історичних праць Монтанеллі. Книгу неодноразово перевидавали і переклали на багато мов. Історія Монтанеллі, за його власним висловом, населена не пам’ятниками, а живими людьми. Навіть боги «приземлені» й «олюднені». Поряд із добре відомими історичними особами або тими, реальність яких можна припустити на основі переказів, історик &змальовує два універсальні типи греків тої доби (чоловічий і жіночий), щоб допомогти зрозуміти побутовий колорит нації й епохи. Чудово переданий не тільки дух часу, а й національна ментальність, причому передана вона з суто італійським темпераментом,& стилем, далеким від нудьги й помпезного академізму, сповненим сучасних зворотів і понять, а тому доступним для дітей і цікавим та захопливим для дорослих. Стилістику Монтанеллі добре відтворює влучна і багата мова перекладачів.
  
   У своїй книзі &Індро Монтанеллі порушує як традиційні для античної історії теми (географічний нарис, генезис нації, історія релігії, визначні особи політики, філософії, громадські діячі, культурне й мистецьке життя, знамениті битви, військові й торгові союзи, розви&ток колоній, феномен полісу), а й нові або ті, які досі були маргінальними (банківська система і монетарна політика, містобудування в практично-господарському сенсі слова, фінансові махінації знаменитих полководців та особисті мотиви їх політичних де&маршів). Старі теми опрацьовуються по-новому (так, іконостас корифеїв поезії та драми перетворюється на близьку сучасному розумінню мистецьку богему, олімпійські ігри виглядають як світський захід, а греко-перська війна ведеться не так на полі бою, я&к за столами переговорів, де розкриваються не тільки чесні та волелюбні, а й дріб’язкові та ниці думки вождів).
  
   Історію Монтанеллі розуміє як розповідь, бесіду з читачем. Водночас автор не відходить від історичної правди й уникає перекручуванн&я фактів. Метою Монтанеллі як журналіста, що опрацьовує історичний матеріал, є виокремити контроверсійні епізоди, показати розмаїття точок зору, зберегти й увиразнити основу людських характерів у їх протистоянні, наблизити історичну епоху до сучасног&о світосприйняття, зацікавити читача новими й несподіваними деталями, розважити його яскравими характеристиками та іронічними випадами на адресу курйозних чи одіозних, на думку автора, постатей у тогочасному грецькому суспільстві.
  
  Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha,