Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Дослідити системні і молекулярні механізми регуляції моторної діяльності м"язів, секреторних процесів у травному тракті та лімбічні механізми регуляції функціонального стану організму людини і тварин
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ, Біологічгий фак.; Керівник НДР С. Весельський
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 699 с.
Тип документу: Tехнічний документ
Анотація:   Об"єкт дослідження: секреторна функція шлунка і печінки, електромоторна діяльність травного тракту, функціональний стан головного мозку людини і тварин, механізми скорочення гладеньких і серцевого м"язів.
   Мета: з"ясувати функціональні взаємозв"язки міжгормоном щитовидної залози тироксином і деякими амінокислотами в регуляції секреції шлункового соку, жовчі, скорочувальної активності гладеньких м"язів шлунково-кишкового тракту; висвітлити роль Са2 -залежних білків сімейства анексинів і тропонінів в процесах скорочення-розслаблення гладеньких і серцевого м"язів; з"ясувати участь нюхової сенсорної системи в інтегративній діяльності головного мозку людини і тварин.
   Методи дослідження: фізіологічні (хронічні спроби на складнооперованих собаках та гостріспроби на щурах), фармакологічні, електрофізіологічні, топо­графічний аналіз електричної активності головного мозку, аналіз варіабельності серцевого ритму, психологічне тестування; методи препаративної білкової хі­мії, методи біохімічного аналізу, методкомп"ютерного моделювання динаміки білкової структури, електронна мікроскопія, імуногістохімія.
   Результати та їх новизна: Показано, що таурин посилює шлункову секре­цію та холерез, а при спільному застосуванні з тироксином спостерігається си­нергічна в&заємодія цих препаратів. Триптофан проявив стабілізуючу дію на об"ємну швидкість жовчовиділення у щурів та, частково, на шлункову секрецію у собак. Глутамінова кислота істотно збільшувала як об"єм шлункового соку, так і вміст в ньому соляної кислоти,& проте не змінювала інтенсивність холерезу при значній стимуляції процесів гідроксилювання та екскреції пігментів печін­кою собак і щурів. При спільній дії глутамінової кислоти з тироксином спосте­рігалось істотне зростання рівнів біосинтезу жовчних &кислот та загального біл­ка. Таурин дозозалежно підвищував, а глутамінова кислота знижувала електри­чну та скоротливу активності гладеньких м"язів шлунка та кишечника. Анало­гічний ефект на фоні цих амінокислот справляв тироксин. Триптофан змінював
   &мембранний та ан-електротонічні потенціали міоцитів. Показано, що зміни фу­нкціонального стану центральної нервової системи людини при дії запахів рос­линних ефірних олій є складним багатокомпонентним явищем, характер якого визначається природою аром&атичного чинника, фізіологічними та психолого-типологічними особливостями, а також активністю систем висхідного та низ­хідного контролю мозкової діяльності людини, що необхідно враховувати для ефективного цілеспрямованого використання ароматичних чин&ників в медичній практиці. Досліджено властивості тропонінового комплексу, виділеного з міо­карда бика і людини в нормі та при дилатації міокарда. Вивчено вплив Тп ком­плексу та його окремих субодиниць на АТФ-азну активність десеситизованого актоміоз&ину. Проведено цАМФ-залежне фосфорилювання Тп І і Т за участі ви­діленого препарату активної фракції протеїнкінази А. Показано, що Тп І інгібує АТФазну активність нерегульованого актоміозину. Фосфорилювання в Са2 -залежний спосіб підвищує АТФ-азну ак&тивність. Методом молекулярної дина­міки проведено розрахунки Са2 -залежної конформаційної рухливості тропоні-ну С. З"ясовано, що вивільнення іонів Са2 з функціонального сайту N-домену зменшує структурованість тропоніну С. Показано, що анексини І,ІІ,&ІV,VІ про­являють селективну дію щодо взаємодії з певними ділянками мембрани. Транс-локація кожного з анексинів в сарколему відбувається Са2 залежним шляхом. Взаємодія анексинів з окремими ділянками плазматичної мембрани сприяє її сегрегації, що, зва&жаючи на індивідуальну Са чутливість, зумовлює різну від­повідь на зовнішньо- і внутрішньоклітинні сигнали.


З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека
читачів не обслуговує.



Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex