Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Дослідження функціональних органічних та неорганічних матеріалів для фотоніки та наноелектроніки
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ, Фізичний фак.; Керівник НДР В. Ящук
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 478 с.
Тип документу: Tехнічний документ
Анотація:   Об"єкт дослідження: функціональні матеріали для фотоніки та наноелектроніки - напівпровідники, наноструктури, діелектрики, макромолекули та багатоатомні молекули, полімери.
   Мета роботи: Дослідити залежність параметрів електронної структури від композиційного безпорядку у змішаних напівпровідникових кристалах. Вивчити прояви хіральності в неорганічних та органічних конденсованих середовищах. Дослідити процеси перенесення електронного збудження в макромолекулекулярних системах.
   Методи дослідження: оптичні: фото- та термолюмінесценція, комбінаційне розсіяння світла (КРС), відбивання та поглинання.
   Проаналізовано сучасний рівень досліджень та нерозв"язані на сьогоднішній день проблеми спектроскопії біекситонних елементарних збуджень в кристалах прямозонних напівпровідників, основну увагу приділено пошуку передбачених теоретично збуджених станів біекситонів, проаналізовано різні експериментальні методи їх спостереження.
   Для досягнення суттєвого прогресу в розв"язанні проблеми збуджених станів запропоновано використати відносно новий і малодосліджений напівпровідниковий матеріал - моноклінний дифосфід цинку бета~ZnР2, який є дуже перспективний для згаданих досліджень завдяки великій енергії зв"язку екситонної молекули. Коротко описано основні власт&ивості даного матеріалу та історію дослідження біекситонів в ньому.
   Розглянуто взаємодію світла з однорідними та неоднорідними хіральними структурами, що реалізуються у холестеричних та нематичних рідких кристалах та холестерично нематичних сумішах.& Розроблено методи комп"ютерного моделювання оптичних властивостей таких структур та вимірювання основних оптичних та електрооптичних параметрів рідкокристалічних комірок.
   Досліджено оптичні спектри змішаних кристалів Zn(Р1-xАsх)2 та Zn1-хСdхР2 вияв&лено суттєве зменшення ширини забороненої зони та ридбергів при збільшенні х. Показано, що при збільшенні х в кристалах обох типів має місце зростання ролі флуктуацій кристалічного потенціалу у формуванні енергетичної структури зон та екситонних стан&ів.
   Проведені експериментальні дослідження фулеритів С60 при відпалі та легуванні атомами міді. Зміна електронних і коливальних спектрів вказує на зародження початкових стадій полімеризації С60, обумовленої зв"язками інтеркальованого кисню в решітці& фулериту С60 .
   Досліджено КРС вуглецевих одностінних нанотрубок С-SWNТ, вивчено природу їх коливальних станів і, вперше, надано повну інтерпретацію їх коливальним спектрам.
  



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex