Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Фізико-хімічні основи одержання перспективних металічних та напівпровідникових матеріалів та дослідження їх властивостей
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ, Фізичний фак.; Керівник НДР В. Макара
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 417 с.
Тип документу: Tехнічний документ
Примітки: 1 додаток
Анотація:   Об"єкт досліджень - монокристалічний кремній, хлористий натрій, селенід цинку, нанокристалічні порошки, мікрошаруваті композиційні матеріали, метастабільні металеві сплави, інтерметалічні сполуки.
   Мета роботи - теоретико-експериментальні дослідження впливу зовнішніх чинників на фізичні та експлуатаційні характеристики монокристалічних, аморфних, нано- та квазікристалічних систем.
   Методи дослідження - дво- і трикристальна рентгенівська дифрактометрія, рентгенівська дифрактометрія, метод мікротвердості, металографія, електронна мікроскопія, методи вимірювання питомого електроопору та термо-ЕРС, триботехнічні дослідження.
   Вперше досліджено характер взаємодії компонентів у потрійних системах V-{А1, Sі, Gе} - Gа та побудовано ізотермічні перерізи (фрагменти) діаграм стану цих систем при 400, 600 та 800°С. Уточнено склад подвійних германідів YGе3, YGе1.9, та повністю визначено кристалічну структуру 17 потрійних сполук, синтезованих в цих потрійних системах. Досліджено магнітні та резистивні характеристики синтезованих потрійних сполук. Встановлено, що 5 з цих сполук кристалізуються в нових, власних, структурних типах.
   Проведенні розрахунки параметрів електронної структури АМС Fе80ПМ5В20 та Fe80-xПМхВ15 та їх порівняння з результатами магнітометри&чного дослідження і показано, що термостабільність цих АМС визначається електронним критерієм Нагеля-Таука. Вперше експериментально встановлено аномально високі значення коефіцієнту тензоопору в АМС на основі перехідних елементів. Запропонована модел&ь для їх пояснення, яка грунтується на уявленнях Займана та враховує додатковий внесок в електропір АМС за рахунок зміни сферичної симетрії струкутрного фактора при односному навантаженні.
   При дослідженні впливу структурного стану на властивості ком&позиційних покриттів в умовах сухого тертя одержано, що коефіцієнт тертя покриттів внаслідок виникнення при формуванні покриттів метастабільних фаз знижується із збільшенням навантаження і при збільшенні швидкості ковзання від 1 до 3 м/с.
   Вперше екс&периментально виявлені та досліджені зміни мікропластичних властивостей дислокаційних кристалів кремнію при накладанні слабкого постійного магнітного поля і встановлені індуковані полем зміни мікротвердості бездислокаційних кристалів кремнію.
   Вивчен&о деформаційне старіння вирощеного за методом Чохральського кремнію при відпалі останнього в області температур 500 - 1000°С. Вперше встановлено, що розпад твердого розчину кисню в кремнії і преципітацію кисневих кластерів можна суттєво прискорити пр&икладаючи до зразків стискаючі напруження.
   Досліджені процеси міжфазної взаємодії в системах ТіС-В4С та ТіС-В4С-Sі під час гарячого пресування порошків при температурі 2150°С. Показано, що процес виготовлення зразків супроводжується протіканням хімі&чних реакцій твердофазного синтезу, які спричинюють формування гетерогенних керамічних композитів складу ТіВ2-С та ТіВ2- SіС із матричною структурою.
   Результати НДР впроваджено: в навчальний процес фізичного факультету Київського національного уніве&рситету імені Тараса Шевченка.
  


З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека
читачів не обслуговує.



Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex