Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Теоретичне та експериментальне дослідження фізичних властивостей неоднорідних систем на основі модифікованих вуглеграфітних матеріалів та матеріалів акусто-опто електроніки
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ, Фізичний фак.; Керівник НДР М. Боровий
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 511 с.
Тип документу: Tехнічний документ
Примітки: 2 додатки
Анотація:   Об"єкт дослідження - монокристалічні напівпровідники, напівпровідникові структури, п"єзоелектричні пластини, нанорозмірні метал-графітові композиційні матеріали, вуглецеві матеріали, аморфні металеві матеріали.
   Мета роботи - Дослідження взаємодії електромагнітних та акустичних полів з матеріалами акусто-опто-електронніки для розробки нових методів модифікації та контролю фізичних властивостей неоднорідних матеріалів мікро - та нано - електроніки. Встановлення механізмів утворення нанорозмірних метал -графітових композиційних матеріалів та дослідження взаємозв"язку між структурними компонентами і термодинамічними, кінетичними властивостями композиційних матеріалів.
   Методи дослідження - методи збудження та визначення параметрів акустичних хвиль; методи оптичної, рентгенівської спектроскопії, фототермоакустичної мікроскопії, методи вакуумного термічного напилювання, метод осадження нанорозмірних часток, методи рівноважної термодинаміки, чисельного моделювання.
   В результаті досліджень по даній темі отримані нові результати:
   Експериментально виявлено ефект динамічного збільшення довжини дифузії електронів в бездислокаційних кристалах р-Sі під дією ультразвуку; досліджено амплітудні та часові характеристики ефекту. Запропонована модель акустостимул&ьованої перебудови рекомбінайційних центрів кристалу кремнію. Виявлено зміну параметрів глибоких центрів в епітаксійних структурах на основі арсеніду галію та в монокристалічних n-СаАs і n-SіС при впливі мікрохвильового опромінення.
   Експериментально& та теоретично досліджено інтенсивність і форму ліній рентгенівської L-емісії 5d -елементів Hf , Та, R,W , Rе, Оs та Кальфа5-8-сателітів Sі при фотонному збудженні Показано, що парціальна ширина LI-рівня, пов"язана з костер-кроніговським переходом L&1-L3М5, у ряду елементівW , Rе, Оs, Іг, Рt монотонно зростає. Знайдено, що наближення до порогу КЬ22,3 -іонізації Sі супроводжується перерозподілом інтенсивності між компонентами групи Кальфа5-8-линий, яке відображує зменшення відношення перерізів ом&ега(4Р)/омега(2Р), що свідчить про суттєву роль міжелектронних 2р-2р-кореляцій у процесі КL 2,3 -іонізації.
   Встановлено, що механізм термопружного ефекту дозволяє проводити дослідження пружно-напруженого стану твердих тіл. Прямими експериментами на &модельних зразках показано, що ФТА ефект чутливий до наявності пружних напруг в твердому тілі, причому його відносна зміна залежить від знаку сталих напруг (розтяг-стиснення) по відношенню до напрямку термопружних деформацій. Експериментально дослідж&ено та теоретично проаналізовано особливості ФТА ефекту в зразках з реальним розподілом поля залишкових напруг.
   Досліджено процеси кристалізації дво- і тримірних аморфних систем методами чисельного моделювання; розроблено алгоритми розрахунків. Запр&опоновано новий варіант термодинамічної теорії збурень, який поєднує переваги існуючих і варіаційних термодинамічних теорій збурень; проведено розбиття іон-іонного потенціалу на базисну частину і збурення, які є неперервними і гладенькими в усій обла&сті відстаней між іонами..
   Розроблено та вдосконалено методи отримання композиційних матеріалів на основі структурно різних форм графіту з нанорозмірною металічною компонентою. Виявлено взаємозв"язок між структурним станом металічної компоненти і ст&руктурними характеристиками графітового матеріалу, що використовується у якості носія. Запропоновано теоретичні моделі процесів кристалізації солі з водного розчину солі на поверхні графітового носія та утворення оксидної фази на поверхні графітового& носія. Досліджено взаємозв"язок між методами отримання, структурними характеристиками графітового носія та метала і фізико-хімічними властивостями нанокомпозитних матеріалів графіт-метал (Fе, Ni, Сu).
   Результати досліджень впроваджені в навчальний &процес на кафедрі загальної фізики фізичного факультету Київського національного університету.
  
   Додаток А. Перелік засобів вимірювальної техніки, що використовувались при виконанні НДР
   Додаток Б. Список опу&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex