Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Астероїдно-кометна небезпека, фізика комет, взаємодія космічних тіл з атмосферами планет та доплив космічної речовини на Землю
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ, Фізичний фак.; Керівник НДР К.І. Чурюмов
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 393 с.
Тип документу: Tехнічний документ
Анотація:   Об"єкти дослідження - Комплекс малих тіл Сонячної системи: комети, метеори, боліди, астероїди, міжпланетна речовина та метеороїди. Мета роботи - Обчислити та проаналізувати фізичні параметри та хімічний склад атмосфер комет; проаналізувати криві блиску вибраних яскравих комет, а також криву блиску комети 67Р - головної цілі космічної місії "РОЗЕТТА"; дослідити орбітальний рух небезпечних для Землі астероїдів і кентаврів, визначити фізичні параметри метеорів та обчислити доплив космічної речовини на Землю. Методи дослідження - спектральні спостереження комет; базисні телевізійні спостереження метеорів, теоретичне моделювання фізичних процесів у газово-пилових атмосферах комет та метеорах, моделювання процесів взаємодії малих тіл з іншими тілами Сонячної системи.
   На основі оригінальних спостережних даних обчислено фізичні параметри та проаналізовано хімічний склад атмосфер комет: С/1995 01 (Гейла-Боппа), Шумейкерів-Леві 9, С/1999 S4 (LINEAR), С/2002 VI (NЕАТ), С/2002 Т7 (LINЕАR), 67Р/Чурюмова-Герасименко, 19Р/Боррелі, 9Р/Темпеля та ін.; створено атлас спектральних ліній комети Гейла-Боппа, вивчено особливості кривих блиску вибраних комет та поліпшено моделі взаємодії комет із сонячним випромінюванням.
   Обчислено обставини зближень всіх відомих на &2005 р. астероїдів із Землею та планетами земної групи в наступні 100 років. Виділені потенційно небезпечні для Землі. Оцінено число тіл кілометрових розмірів головному поясі астероїдів. Показано, що тіла із головного поясу переходять також і до груп&и Кентаврів.
   Визначені умови утворення ударних та вибухових кратерів на поверхнях планет та космічних апаратів. Розроблена теоретична модель вибуху для різних значень розмірів, густин та швидкостей зіткнень.
   Створено інтерактивну комп"ютерну програ&му фотометричної та кінематичної обробки телевізійних зображень метеорів. Проведені телевізійні спостереження метеорного дощу Леонід 2002 р., визначені елементи орбіт згустку частинок, час та швидкість їх вильоту із комети Темпеля-Туттля. Уточнено оч&ікувані розподіли по елементах орбіт міжзоряних метеороїдів.
   Результати НДР впроваджено: в навчальний процес фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
   Перелік посилань
   Додаток А Перелік засобів вимірювально&ї техніки, що використовуються
   при дослідженні
  



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex