Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Щеплена кополімеризація з елементами матричного синтезу в розробці нових матеріалів природоохоронного призначення
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ. Хімічний фак.; Керівник НДР Т. Желтоножська
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 303с.
Тип документу: Tехнічний документ
Анотація:   Об"єкти дослідження - прищеплені кополімери поліакриламіду до полівінілового спирту та їх йонні похідні, триблок-кополімери на основі поліакриламіду і поліетиленоксиду, прищеплені полімер-неорганічні сполуки на основі поліакриламіду та кремнезему.
   Метароботи - фундаментальні дослідження реакцій щепленої матричної кополімеризації для розробки нових високоефективних флокулянтів і створення основ їх впровадження у промислове виробництво.
   Методи дослідження - дилатометрія, елементний аналіз, 14 спектроскопія, диференційна скануючи калориметрія, динамічний термогравіметричний аналіз, потенціометричне титрування, світлорозсіювання, гель-хроматографія, реологія, пробна коагуляція.
   Встановлено механізм щеплення поліакриламіду до полівінілового спирту і поліетиленоксиду, а також поверхні кремнезему. Показано, що в процесі радикальної прищепленої кополімеризації ПАА до ПВС і ПЕО має місце позитивний динамічний матричний ефект, який обумовлений хімічною комплементарністю полімерних компонентів і проявляєтьсяу збільшенні швидкості кополімеризації і конверсії мономеру у порівнянні з гомополімеризацією АА. Показано зв"язок матричного ефекту з кількістю N зростаючих прищеплених ланцюгів.
   Виявлено значне підвищення швидкості та глибини реакцій полімераналог&ічних перетворень (лужного гідролізу та амінометилювання) в прищеплених кополімерах ПВС-ПААК у порівнянні з ПАА, що пов"язано з підвищеною локальною концентрацією реагуючих амідних груп і розгалуженою будовою макромолекул кополімерів. Встановлено, що& реакція амінометилювання в ПВС-ПААк супроводжується реакцією гідролізу і приводить до утворення розгалуженого поліамфоліту з переважним вмістом третинних аміногруп.
   Виявлено матричний ефект при синтезі триблок-кополімерів ПАА-ПЕО-ПАА. Показано, що &порівняно з гомополімеризацією АА швидкість прищепленої кополімеризації та конверсії мономеру суттєво збільшуються. Характер впливу молекулярної маси (довжини) блоку ПЕО на величину матричного ефекту визначається концентрацією реагентів в процесі син&тезу. Охарактеризовано молекулярну будову, блочну структуру систему водневих зв"язків і стан у водних розчинах триблок-кополімерів, йонних похідних прищеплених кополімерів, а також інтерполімерних комплексів ПЕО+ПАА. Показано, що триблок-кополімери П&АА-ПЕО-ПАА та аніонні похідні ПВС-ПААК в Н-формі є інтрамолекулярними полікомплексами, стабілізованими системою Н-зв"язків між хімічно комплементарними полімерними блоками.
   Встановлено ефект зменшення швидкості прямого щеплення поліакриламіду до пов&ерхні наночастинок кремнезему у порівнянні з гомополімеризацією АА, що обумовлено утворенням щільного адсорбційного шару прищеплених ланцюгів, який ускладнює транспорт мономеру в реакційну зону. На відміну від цього, швидкістьполімеризаціїї АА в прис&утності частинок SiO2 виявляється більшою за швидкість гомополімеризації АА і суттєво перевищує швидкість зростання прищеплених ПАА ланцюгів. Запропоновано механізм прищеплення ПАА до силанольних груп SiO2 , який доведено на прикладі прищеплення ПАА& до модельної низькомолекулярної кремнійорганічної сполуки. Показано, що в області високих відносних концентрацій мономеру до SiO2 досягається певна гранична кількість щеплень, що приходяться на одну наночастинку. Встановлено, що полімер-неорганічна &сполука SiO2 -ПААN є особливим типом закріпленого полімер-колоїдного комплексу, стабілізованого системою ковалентних та нековалентних (водневих) зв"язків між щепленнями та поверхнею дисперсних частинок. Досліджено будову полімер-неорганічних сполук, &їх структуру, термостабільність, поведінку у водному середовищі, а також мікроструктуру і щільність упаковки прищеплених ланцюгів навколо наночастинок у порівнянні з відповідними характеристиками індивідуального ПАА.
   Показано, що триблок-кополімери &ПАА-ПЕО-ПАА, полімер-неорганічні сполуки SiO2 -ПААN та катіонні похідні прищеплених кополімерів ПВС-ПААN є високоефективними флокулянтами в процесах комплексного коагуляційно-флокуляційного очищення річкової води. Розглянуті перспективи їх використан&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex