Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Індикаторні системи та композиційні реагенти для екоаналізу та скринінгового контролю якості фармпрепаратів і продуктів харчування
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ. Хімічний фак.; Керівник НДР О.Запорожець
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 248 с.
Тип документу: Tехнічний документ
Примітки: 2 додатки
Анотація:   Об"єкт дослідження: Нові аналітичні форми хромофорних, люмінесцентних та хемілюмінесцентних реагентів та розроблені на їх основі сорбційно-спектроскопічні й тест-методики визначення металів, металоїдів, неметалів та ряду біологічно-активних органічних речовин.
   Мета роботи - Встановити закономірності отримання нових аналітичних форм хромофорних, люмінесцентних та хемілюмінесцентних реагентів (індикаторних систем) та композиційних реагентів, оптимальних для застосування в якості селективних матеріалів воптичних сенсорах та візуальних тестах для визначення екотоксикантів та біоелементів в природних об"єктах, лікарських препаратах, продуктах харчування тощо. Розробити сорбційно-спектроскопічні, міцелярно-екстракційно-спектроскопічні й тест-методики визначення токсикантів та біологічно-активних неорганічних та органічних речовин в об"єктах довкілля, продуктах харчування, лікарських засобах тощо.
   Методи дослідження - адсорбція, спектрофотометрія, спектроскопія дифузного відбиття, твердофазна спектрофотометрія, полум"яна та електротермічна атомна абсорбція, потенціометрія, інверсійна вольтамперометрія, хроматографія.
   В роботі розроблено теоретичні підходи та практичні рекомендації щодо гетерогенізації органічних аналітичних реагентів шляхом їх некова&лентної іммобілізації на поверхні нефункціоналізованих КЗ з метою створення сорбційно-спектроскопічних і ВТ-методик аналізу, придатних для застосування не лише в умовах стаціонарної лабораторії, а й на місці відбору проби. На прикладі нековалентно ім&мобілізованих на кремнеземі (КЗ) хромофорних, люмінесцентних, хемілюмінесцентних та хелатоутворюючих реагентів, їх комплексних сполук та іонних асоціатів було досліджено вплив властивостей матриці, модифікатора (зокрема будови молекул і типу функціон&ально-аналітичних угруповань), типу розчинника та природи взаємодії на межі розділу фаз на хіміко-аналітичні характеристики ТР. На основі виявлених закономірностей та даних літератури стосовно ТР іншої природи сформульовано основні підходи до вибору &матриці, модифікатора та способу його іммобілізації при розробці твердофазних реагентів, придатних для проведення екоаналізу, виявлені основні чинники, що впливають на хіміко-аналітичні властивості ТР такого типу. Розроблено нові аналітичні форми ком&плексоутворюючих, аніонообмінних та люмінесцентних реагентів. На основі кількісної оцінки комплексоутворюючої здатності адсорбованих реагентів обґрунтовано причини зростання їхньої вибірковості порівняно з аналогами у розчині. Отримані закономірності& дозволяють не лише прогнозувати, а й скеровувати хіміко-аналітичні властивості ТР. Розроблено теоретичні підходи та практичні рекомендації щодо модифікації органічних аналітичних реагентів мщелами поверхнево-активних речовин. Виявлені закономірності& використані для оптимізації складу мікроемульсійних середовищ при аналізі не розчинних у воді лікарських форм та умов міцелярної екстракції при визначенні мікроелементів у водах. Розроблено низку сорбційно-спектроскопічних і ВТ методик, які за основ&ними метрологічними характеристиками вигідно відрізняються від кращих аналогів з літератури. Сформульовані найбільш перспективні області застосування розроблених ТР та окреслені напрямки подальших досліджень.
  



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex