Модифікування каталізаторів, сорбентів, сенсорів та вивчення їх фізико-хімічних властивостей
Від. щодо назв.:
Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність:
КНУТШ. Хімічний фак.; Керівник НДР В. Яцимирський
Місто:
Київ
Рік:
2005
Сторінок:
321с.
Тип документу:
Tехнічний документ
Примітки:
1 додаток
Анотація:
Об"єкт дослідження - нанесені каталітичні системи на основі (і- металів в реакціях окиснення СН4, СО, Н2; модифіковані вуглецеві та силікатні сорбенти; адсорбційно-напівпровідникові сенсори газів,
Мета роботи - дослідити вплив природи носіїв на каталітичну активність систем на основі (і- металів в окисненні СН2, СО та Н2; вивчити адсорбційно-каталітичні властивості модифікованого вугілля та силікатних сорбентів; встановити зв"язок між властивостями сенсорів та механізмом процесів на їх поверхні.
Методи дослідження: хроматографічний, ТПВ, ТГ, РФЕС, ЕПР, IЧ-спектроскопії, електронної мікроскопії, програмованої термодесорбції.
Вивчення фізико-хімічних та каталітичних характеристик Fе-Мn, Fе-Сu, Fе-Со, Сu-Со, Сu-Со-Fе ОКСИДНИХ каталізаторів зразків в окисненні СО показало, що в поверхневому шарі кисень знаходиться в складі ОН- групи. Температурний гістерезис спостерігається лише при наявності на ТД спектрах слабко зв"язаних форм води з реєстрацією Н3О+ і НО2 що повязується з перебігом окиснення СО за гетерогенно-гомогенним механізмом. Показано, що висока активність каталізаторів окиснення СО, пов"язана з існуванням у поверхневому шарі слабко зв"язаних форм адсорбованого СО. Дослідження окиснення СО на нанесених Сu- і Со-вмісних каталізаторах дозво&лило встановити вплив природи носія (SiO2, АІ2O3, ZSМ-5, ЕRІ) і природи прекурсору на активність цих систем.
Запропоновано методики модифікування поверхні активованого вугілля (АВ). В залежності від умов модифікування іде формування хімічно активног&о функціонального покриву. Створені каталітично активні системи на основі модифікованого АВ. Розроблено методики модифікації кремнезему металокомплексами, показано, що закріплені комплекси за активністю перевищують нанесені на SiO2Рt каталізатори.
Д&ослідженням характеристик сенсорів та каталітичних властивостей сенсорних матеріалів показано, що механізм газочутливості базується на перебігу гетерогенно-каталітичних реакцій на поверхні чутливого шару. Розроблені рекомендації щодо технології створ&ення нових сенсорів.
Результати НДР впроваджено у навчальний процес хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Додаток А Перелік засобів вимірювальної техніки, що використовуються при дослідженні.
Повний текст:
Для перегляду повного тексту зверніться в бібліотеку.
З 31.12.2014 по 01.03.2015 Наукова бібліотека читачів не обслуговує.
Вибачте, зараз проходить оновлення бази системи, тому пошук тимчасово недоступний.
Спробуйте будь ласка через 20 хвилин