Оксидні матеріали з особливими електрофізичними властивостями
Від. щодо назв.:
Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність:
КНУТШ. Хімічний фак.; Керівник НДР М. Слободяник
Місто:
Київ
Рік:
2005
Сторінок:
154с.
Тип документу:
Tехнічний документ
Анотація:
Об"єкт дослідження - оксидні матеріали з особливими електрофізичними властивостями. Мета роботи - синтез, дослідження будови, електрофізичних та оптичних властивостей нових складних оксидів та композитів на їх основі. Встановлення взаємозв"язків між складом, будовою та властивостями складних оксидов. Розробка критеріїв направленого пошуку складних оксидів з особливими електрофізичними властивостями
Розроблено методи синтезу оксидних матеріалів, одержано складнозаміщені оксидні матеріали:шаруваті перовскітоподібні сполуки типу АnВnОзп+2, фосфатні вольфрамові бронзи, подвійні фосфати та фторофосфати та композити на основі керамічних ВТНП матеріалів. Досліджено будову, електрофізичні та оптичні властивості синтезованих оксидних матеріалів.Визначено кристалохімічні критерії реалізації ізо- та гетеровалентного заміщення в оксидних матеріалах. Встановлено взаємозв"язки між складом, будовою та властивостями складних оксидів та критерії направленого пошуку складних оксидів з особливими електрофізичними властивостями.
Встановлені взаємозв"язки між складом, будовою, стабільністю та величиною спонтанної поляризації і електретними характеристиками фаз типу АnВnО3n+2; між ступенем деформації структури та границями морфотропних переходів.
Розр&облено методологію створення низьковимірних матеріалів на основі монофосфатних вольфрамових бронз, електрохімічні особливості досліджених бронз дозволяють розглядати ці матеріали лише як можливі катоди для літієвих первинних елементів.
Визначено кри&сталохімічні критерії реалізації ізо- та гетеровалентного заміщення в складнозаміщених фосфатах зі структурами типу NASICON, лангбейніту та КТР а також оксинітридофосфатів.
Вивчено закономірності кристалізацій подвійних фосфатів та фторофосфатів з ф&осфатно-галогенідних розчин-розплавів; взаємозв"язки між складом, будовою і провідністю твердих розчинів на основі подвійних фосфатів індію та феруму. Досліджено люмінесцентні властивості подвійного ортофосфату NaТі2(РО4)3, легованого іонами р.з.е.
&Встановлено взаємозв"язки між кисневою стехіометрією, умовами синтезу, структурою та електрофізичними властивостями керамічних ВТНП матеріалів. Показана нелінійність зміни Тс від індексу кисню. Встановлено вплив складу ВТНП кераміки, типу і вмісту ко&мпозитних добавок на властивості та хімічну стійкість зразків
Результати НДР впроваджено в навчальний процес хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Повний текст:
Для перегляду повного тексту зверніться в бібліотеку.