Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Дослідження видового різноманіття тварин України та прилеглих територій, їх морфо-екологічних особливостей та розробка біологічних засобів боротьби з деякими шкідливими видами
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ. Біологічний фак.; Керівник НДР В. Серебряков
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 232с.
Тип документу: Tехнічний документ
Примітки: 1 додаток
Анотація:   Об"єкт дослідження: якісний та кількісний аналіз видового різноманіття та морфо-екологічних особливостей тварин України.
   Мета роботи: з"ясування видового складу, морфо-екологічних особливостей та ролі тварин в умовах біо- та агроценозів України; розробка методів біологічної боротьби зі шкідливими видами.
   Методи досліджень: спостереження (польові та лабораторні) експерименти (польові та лабораторні по дорощуванню та вирощуванню тварин).
   Вивчений видовий склад мікроспоридій промислових риб Азово-Чорноморського басейну. Отримані нові дані по патології ракоподібних. Вивчено просторовий розподіл зоопланктону в різних типах водойм, доведена можливість біоіндикації (по зоопланктону) стану акваторій. Встановлено, що двостулкові молюски здатні акумулювати всобі сполуки хрому та свинцю чим зменшують їх концентрацію у воді; з"ясовані особливості впливу токсикантів на продукційні показники водних екосистем. Вивчені особливості будови ДНК кальмара.
   Значно розширені видові списки ряду груп комах України: визначена внутрівидова мінливість 2-х видів бабок, вивчено морфологію їх екзувіїв; завершене вивчення видового різноманіття і екології: метеликів-вогнівок Сумської області та виїмчастокрилих молей України; розпочаті спеціальні дослідження ос-хризідід Украї&ни; вивчені видове різноманіття та трофічні зв"язки риючих ос з квітковими рослинами в Україні; досліджений вплив методів обробки грунту та систем внесення добрив на якісні та кількісні характеристики стану популяцій ґрунтових мікроартропод; проаналі&зовано видове різноманіття ґрунтових червів та угруповання ногохвісток в антропогенно порушених ландшафтах.
   Досліджено чисельність та розподіл риб у внутрішніх водоймах України, вивчені адаптації риб до існування в умовах відрегульованого стоку, спо&соби їх штучного відтворення. Вивчені екологічні особливості гадюк в умовах України.
   Проведено чергові всеукраїнські обліки птахів, отримані нові дані з сучасного різноманіття птахів водно-болотних угідь та місцю і ролі птахів у трансформованих екос&истемах; разом із зарубіжними орнітологами продовжено вивчення міграцій птахів на території від Чорного моря до Балтики.
   Досліджені зміни розмірно-вагових характеристик дрібних гризунів у залежності від щільності їх поселення та різних форм антропог&енного навантаження та особливості інервації локомоторних органів ссавців.
   Отримані сучасні дані щодо епідемічної ролі кровосисних комарів. Знайдені і всебічно вивчені патогенні організми (віруси, бактерії, найпростіші), перспективні як біологічні а&генти боротьби з комарами. Продовжені експериментальні дослідження хімічних репелентних сполук для захисту від нападу кровососів.
   Результати НДР впроваджено в навчальний процес біологічного факультету Київського національного університету імені Тара&са Шевченка.
   Додаток А Перелік засобів вимірювальної техніки, що використовуються при дослідженні



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex