Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
на початок вихід допомога

Допомога з користування системою

Система створена для автоматизації комплектування бібліотеки новою літературою, а саме: для автоматизації обміну інформацією між відділом комплектування та відповідальними підрозділів (факультетів та інститутів при університеті). Процес комплектування має наступну послідовність:

  1. Видавництва, організації, що здійснюють продаж літератури надають бібліотеці дані про нові публікації. Ця iнформація вводиться до бази даних бібліотеки. Вона є загальнодоступною за допомогою цієї вебсторінки.
  2. Відповідальні особи на місцях переглядають список літератури в базі за допомогою функції пошуку та оформлюють замовлення на літературу, яка потрібна їх відділам, керуючись побажаннями лекторів та інших зацікавлених осіб факультету. Пошук може робити будь-яка особа, але оформити замовлення може тільки відповідальна особа!
  3. Замовлення надходить до бібліотеки, де може бути підтверджене і тоді воно додається до замовлення на придбання літератури. Оформлене Вами замовлення не зобов"язує бібліотеку до того, щоб обов"язково його виконати! Воно являється тільки рекомендацією бібліотеці і може бути відхилено у зв"язку з наявнимим коштами на комплектування, пріоритетами на комплектування або іншими підставами, яким може керуватись відділ комплектування
Ця вебсторінка забезпечує реалізацію саме другого пункту

Для того, щоб мати можливість оформляти замовлення, відповідальна особа повинна з'явитись у відділ комплектування, де вона отримає реєстраційне ім"я та пароль, які будуть однозначно ідентифікувати її та які будуть використовуватись нею для входу в систему. Реєстрацію нового користувача може виконати тільки особа з правами адміністратора.

Після того, як відповідальна особа отримала реєстраційне їм'я, вона може виконувати пошук потрібної літератури по базі та замовлення знайденої літератури. Для цього перш за все вона має увійти в систему.

Якщо кiлькiсть, яку Ви пропонуєте придбати, перевищує 20 примiрникiв для книг видавництв країн СНД, або 10 примiрникiв для книг iноземних видавництв, треба заповнити заявку, пiдписану деканом факультету та завiдуючим кафедрою. Заявку можна передати у фiлiю бiблiотеки, яка знаходиться на Вашому факультетi,або по тел/факс 239-34-40 (34-40).

Отримати форму  бланку-замовлення.blanc.doc

Вхід в систему

У браузері, яким Ви користуєтесь для роботи в Інтернеті (наприклад Internet Explorer або Netscape Navigator), введіть адресу сайту бібліотеки: library.univ.kiev.ua . Відкриється сторінка, де Ви маєте обрати українську або англійську мову роботи. На жаль, на даний момент існує тільки український варіант системи, тому Ви повинні натиснути саме на українському напису. Відкриється сторінка сайту, де в меню ліворуч потрібно обрати пункт "система комплектування". Після того, як Ви його натиснете, Ви попадете на сторінку, де маєте ввести реєстраційне ім"я, пароль та натиснути кнопку "вхід". Якщо Ви невірно ввели реєстраційне ім"я або пароль, Вас буде попереджено про це та запропоновано повторити ввід. Після того, як Ви ввели реєстраційне ім'я та пароль, Ви попадете в головне меню.
Тут Ви можете переглянути каталог за такими параметрами:

Статус записів
можливі варіанти:
  • всі записи - незалежно від статусу.
  • не замовлено - тільки ті, на які ще не оформлялось замовлення.
  • потреба актуальна - оформлені, але ще не розглянуті бібліотекою замовлення.
  • потреба знята - замовлення, відхилені бібліотекою.
  • потреба виконана - замовлення, розглянуті і підтверджені бібліотекою.
Розділ
дозволяє обрати літературу тільки певної тематики згідно класифікатору ББК
За останній ...
дозволяє переглянути тільки записи, що були внесені до каталогу за певний період
Автор
дозволяє задати частину або повне ім"я автора, тоді буде показана тільки література цього автора
Назва
будуть обрані тільки ті записи, що містять це слово чи частину цього слова в назві
Такий пошук може зробити будь-хто.
Ви можете ознайомити зацікавлених осіб із списком літератури або безпосередньо на цій сторінці, або роздрукувавши список літератури.
Після цього Ви можете оформити замовлення (потребу) на необхідну літературу. Для цього натисніть на назву потрібного запису. Ви побачите детальний опис цього документу. Знизу буде кнопка "зареєструвати цю потребу". Коли Ви на неї натиснете, з'явиться форма, де Ви маєте вказати необхідну Вам кількість примірників, пріоритет, та написати певний коментар, який може додатково пояснити необхідність цієї літератури. Поля "необхідна кількість" та "пріоритет" мають бути обов'язково заповнені! Після цього натисніть кнопку "оформити". Вам буде повідомлено про результат. Повторіть таку ж операцію оформлення для кожного замовлення.
Після закінчення роботи обов'язково натисніть пункт "вихід", розташований у верхньому меню, інакше Вашими правами зможе скористатись інша особа, що працюватиме на цьому комп'ютері!
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex