Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази даних







Електроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni

ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА

нових видань, подарованих видавництвами "Академія" та "Академвидав" у лютому 2012 року.



Інноваційні педагогічні технології : підручник / І.М. Дичківська. – 2-ге вид., доповн. – Київ : Академвидав, 2012. – 352 с. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-617-572-027-1

   


   У всіх сферах діяльності інновації спершу сприймаються як незвичний, дивний почин, а з часом викликають захоплення, здобувають палких прихильників і послідовників. У педагогічній справі їх вирізняє ставлення до дитини як до вершинної мети, на основі якого ставали реальністю на перший погляд недосяжні результати навчальних і виховних старань. До такої думки підводить матеріал підручника, у якому розкрито сутність та особливості педагогічної технології, загальні засади педагогічної інноватики та інноваційної діяльності педагога, а також найпоширеніші в дошкільній і початковій освіті інноваційні практики. Ідеться в ньому і про різноманітні аспекти готовності педагога до інноваційної діяльності з урахуванням сучасних пріоритетів освіти.
   Підручник адресований студентам вищих навчальних закладів, педагогам-практикам, усім, хто цікавиться нестандартними методами навчання і виховання.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Культура і релігія : навчальний посібник / О.П. Цвєтков. – Київ : Академвидав, 2011. – 192 с. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-617-572-030-1

   


   Осмислення духовних і культурних надбань людства, нагромаджених у процесі становлення цивілізації, нерозривно пов'язане з пізнанням витоків культури і релігії, їх взаємозв'язків у різні часи. Аналіз релігії з позицій історії і філософії культури дає змогу осягнути її феномен як особливу культурну реальність, що завжди породжувала нові смисли і символи. Саме на основі такого методологічного підходу у пропонованому навчальному посібнику розкрито характер і роль взаємодії культури та релігії у процесі розвитку світової цивілізації.
   Навчальний посібник адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться всім, хто прагне глибше усвідомити смислопороджувальний вплив релігійного світогляду на культуру.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ (згорнути)

1. Загальні засади культури і релігії

1.1. Феномен релігії в контексті культури
Сутність і завдання дисципліни «Культура і релігія»
Виникнення культури і релігії
Еволюція трактувань феномену культури
Філософські трактування релігії
Релігія як соціокультурний феномен. Її соціокультурні функції
1.2. Культура і релігія в історії світової цивілізації
Історія культури як утілення релігійно-моральнісної ідеї
Культура і релігія як відображення людської природи
Антропологічні підстави релігії та культури
Типологія релігій


2. Світові релігії в культурі людства

2.1. Буддизм як психокультура
Історична постать Будди     
Вчення Будди     
Світоглядні особливості основних напрямів буддизму     
Буддизм у китайській та японській культурі     
Ламаїзм як напрям буддизму     
Вплив буддизму на культуру  
2.2. Християнство у світовій культурі     
Культура християнства як уцерковлення культури еллінізму     
Біблія як Святе Письмо і культурна пам’ятка     
Загальнокультурний і загальнолюдський сенс моральнісних ідей християнства     
Становлення церкви і святих таїнств     
Еволюція християнських сакральних ідей і їх вплив на загальну культуру     
Основні напрями християнства та їх культурні особливості   
2.3. Іслам як культура правил     
Пророк Аллаха Мухаммад      
Коран і суна — джерела віровчення та пам’ятки культури     
Ісламський світогляд як спосіб життя     
Основні напрями ісламу

   
3. Культурні особливості національних релігій

3.1. Іудаїзм    
3.2. Етнонаціональні релігії Індії      
Індуїзм      
Джайнізм     
Сикхізм    
3.3. Національні релігії Далекого Сходу     
Конфуціанство      
Даосизм      
Синтоїзм

    
4. Релігія і мистецтво

4.1. Процес відокремлення мистецтва від релігії     
4.2. Мистецтво буддійської культури     
4.3. Вплив християнства на мистецтво     
4.4. Мистецтво ісламу     
4.5. Взаємодія релігії і культури в сучасну епоху
   
Термінологічний словник     
Література



Педагогічні технології : навчальний посібник / М.М. Чепіль, Н.З. Дудник. – Київ : Академвидав, 2012. – 224 с. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-617-572-031-8

   


   Досягнення мети завжди залежить від вибору шляху та особистості, яка його долає. У педагогічній справі - від навчально-виховних технологій, уміння ефективно їх застосовувати, компетентно реагувати на все нові цивілізаційні виклики сучасній школі. У пропонованому навчальному посібнику викладено теоретичні, прикладні, особистісні аспекти використання педагогічних технологій, розкрито сутність, типологічну структуру, історію розвитку, специфіку найпоширеніших у світовій і вітчизняній практиці педагогічних технологій, а також важливість особистісного фактора у їх упровадженні.
   Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться педагогам-практикам, усім зацікавленим в організуванні педагогічного процесу на інноваційній основі.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Релігії світу : навчальний посібник / Л.М. Шугаєва. – Київ : Академвидав, 2011. – 256 с. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-617-572-024-0

   


   Споконвіків людина прагнула пізнати світ, осягнути своє місце в ньому, дошукатися джерел істини, дорости до вищих моральних ідеалів, розв'язати драматичну колізію "смерть - безсмертя". Там, де не вистачало знань, раціональних аргументів, вона покладалася на уяву, віру та інші ірраціональні пояснення свого буття. Так формувалися перші містичні уявлення, сакральні культи, пізніше - родоплемінні етнічні вірування, національні, світові релігії з відповідними віровченнями, культовими практиками, ієрархічними структурами, мирянами і духовенством. Цей складний процес самоосягнення та самотворення людини у суперечливому світі, а також особливості давніх вірувань, культів, ранніх і сучасних національних та світових релігій розкрито у пропонованому навчальному посібнику.
   Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться всім, хто професійно вивчає історію й особливості релігій світу чи просто цікавиться ними.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Світ фразеологізмів. Етимологія, тлумачення, застосування : практичний посібник / В.А. Забіяка, І.М. Забіяка. – Київ : ВЦ "Академія", 2012. – 304 с. – ISBN 978-966-580-383-6

   


   Уміння точно і дотепно висловлюватися - важливий чинник комунікаційної і життєвої ефективності. У мові людей, які дбають про це, завжди більше змісту, ніж слів. Такою її робить доречне використання фразеологізмів, про різноманітні аспекти (етимологію, семантику, комунікаційну роль) яких ідеться в цьому виданні. Є в ньому і тлумачний словник найуживаніших фразеологізмів, різноманітні вправи і завдання, робота над якими сприятиме збагаченню власного мовлення.
   Видання адресоване передусім учням загальноосвітніх шкіл, студентам. Корисним буде вчителям-філологам, усім, хто зацікавлений у мовному саморозвитку.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Усі кути Трикутника: Апокриф мандрів Григорія Сковороди / Володимир Єшкілєв. – Київ : ВЦ "Академія", 2012. – 248 с. – (Серія "Автографи часу"). – ISBN 978-966-580-382-9

   


   Головний герой роману - зовсім юний Григорій Сковорода, якого вабили мандри з їх пригодами, містичні вчення, таємні знання. Подорожуючи Австрією та Італією, він потрапив у вир карколомних подій, що змінили політичну карту Європи напередодні Семирічної війни. Тоді він ще не був письменником, ніхто не знав його як філософа. Однак імовірна його причетність до однієї з масонських лож.
   Володимир Єшкілєв пропонує не життєпис, а художній роман, в основі якого - пригода. І цього разу він не зраджує собі в намаганні по-своєму роздивитися малодосліджені сторінки української історії. Пригода об'єднує зображені в романі події, що належать і теперішньому часу.


Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex