Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази даних







Електроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni

ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА

нових видань, подарованих видавництвами "Академія" та "Академвидав" у січні 2012 року.



Безпека життєдіяльності : підручник [для студ. вищих навч. закладів] / Л.Е. Піскунова, В.А. Прилипко, Т.О. Зубок. – Київ : Академія, 2012. – 224 с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 219-222. – (Альма-матер). – ISBN 978-966-580-381-2

   


   У сучасному динамічному світі людина, реалізовуючи свої інтереси і можливості, нерідко наражається на ризики, загрози та небезпеки природного, техногенного і соціального характеру. Немало їх продукує і провокує вона сама. Тому вміння бачити всі аспекти середовища життєдіяльності, запобігати агресивному впливу зовнішніх факторів, деструктивним наслідкам своєї поведінки в екологічних системах і соціальних середовищах - важлива умова благополуччя і здоров'я соціуму. Ці питання становлять предметну і концептуальну основу пропонованого підручника. У ньому розкрито сутність і загальні засади безпеки життєдіяльності, джерела, фактори, особливості небезпек, ризиків, загроз організму і внутрішньому світу людини, способи протидії їм на індивідуальному і суспільному рівнях.
   Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться фахівцям-екологам, психологам, педагогам, усім, хто переймається питаннями безпеки життєдіяльності людини.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Вступ до лінгвістичної прагматики : підручник [для студ. вищих навч. закладів] / Ф.С. Бацевич. – Київ : Академія, 2011. – 304 с. –– Бібліогр.: с. 292-302. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-966-580-368-3

   


   Мова є одним із виявів сутності людини, а мовну комунікацію характеризує людський вимір. Адже особистість привносить у спілкування надбання ментального і життєвого досвіду, особливості світосприймання і мислення, інтереси тощо. Увібраний мовою людський чинник — основоположний феномен лінгвістичної прагматики як напряму сучасного мовознавства. Тому і називають її «душею комунікації». До сьогодні навчальних видань із цієї дисципліни в Україні не було — пропонований підручник є першою солідною спробою проаналізувати вияви суб’єктивного людського чинника в Мові, Мовленні й Мовленнєвій діяльності як модусах існування живої людської мови. У ньому розкрито сутність, історію розвитку загальної та лінгвістичної прагматик, найважливіші категорії і явища мікро-, макро- та мегапрагматики, прагматичний аналіз дискурсу. Важлива ознака підручника — комплексний прагматичний аналіз комунікативних ситуацій.
   Адресований студентам-філологам, а також тим, хто вивчає риторику, теорію і практику мовної комунікації, журналістику, рекламознавство, паблік рілейшнз, менеджмент. Прислужиться всім, хто цікавиться «живим життям» мови.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Вступ до літературознавства : навч. посібник [для студ. вищих навч. закладів] / П.В. Білоус. – Київ : Академія, 2011. – 336 с. – Бібліогр.: с. 331-334. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-966-580-367-6

   


   Вступ до літературознавства наближає до пізнання філософських орбіт художнього слова як самобутнього інструменту проникнення в сутність людського буття, літератури як художнього явища, а також різних граней літературного процесу. Таке розуміння утворює концептуальну основу пропонованого навчального посібника, покликаного сформувати цілісне бачення літератури і літературознавства. Зміст його наповнений системними знаннями про унікальну природу словесного мистецтва, його основні функції, поетику і риторику, роди і жанри, специфіку літературної творчості та історичний розвиток літературних форм і художньої свідомості. З-поміж інших навчальних видань про літературу і літературознавство він вирізняється поглядом на письменство як на самостійний і самодостатній вид мистецтва, що посідає важливе місце в культурному бутті людини. Не менш істотна його якість — ґрунтовний і доступний виклад матеріалу.
   Навчальний посібник адресований передусім студентам-філологам. Може знадобитися учням середніх шкіл, ліцеїв, коледжів, усім, хто цікавиться літературною творчістю та її науковим осмисленням.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Експериментальна психологія : навчальний посібник [для студ. вищих навч. закладів] / О.І. Галян, І.М. Галян. – Київ : Академвидав, 2012. – 400 с. – Бібліогр.: с. 394-398. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-617-572-032-5

   


   Пізнання психологічної реальності є складним і делікатним процесом. Крім теоретичних знань, уміння чути, бачити і осмислювати, він потребує здатності тактовно, кваліфіковано здобувати необхідну інформацію експериментальним шляхом. Передумови цього — оволодіння методами, інструментарієм, техніками експериментальної психології, раціональне планування, ретельна підготовка і науково вивірене здійснення психологічного експерименту, вмотивоване інтерпретування здобутих даних. Ці питання формують предмет і проблемну сферу експериментальної психології в системі психологічних дисциплін. Вони становлять і зміст пропонованого навчального посібника, в якому розкрито сутність, специфіку, методологічний арсенал експериментальної психології, особливості і систему експериментальних досліджень, вимоги до оформлення їх результатів.
   Для студентів вищих навчальних закладів. Прислужиться фахівцям, які займаються експериментальними дослідженнями у психології.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Інвестиційний менеджмент : навчальний посібник [для студ. вищих навч. закладів] / Л.М.  Докієнко, В.В.  Клименко, Л.М.  Акімова. – Київ  : Академвидав, 2011. – 408  с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 401-405. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-617-572-013-4

   


   Інвестиційний ринок пропонує потенційним інвесторам широкі можливості для вкладення грошей. Однак основна складність при виборі об’єкта інвестування полягає в тому, що через деякий час ці гроші мають повернутися, та ще й із прибутком. Зорієнтуватися в розмаїтті сучасних інвестиційних інструментів допоможе пропонований навчальний посібник. У ньому увагу приділено як теоретичним аспектам діяльності інвестиційного менеджера, так і практичним методикам оцінювання ефективності різних видів інвестицій. Зокрема, висвітлено сутність інвестицій та їх види; окреслено основні проблеми державного регулювання інвестиційної діяльності в Україні; розглянуто методи інвестиційного аналізу на підприємстві, особливості інвестиційних розрахунків за умов інфляції; шляхи оцінювання та управління реальними, інноваційними, фінансовими інвестиціями, а також інвестиційними ризиками.
   Прислужиться студентам вищих навчальних закладів, фахівцям-практикам, усім, хто цікавиться сучасними методами управління підприємством та підвищення його конкурентоспроможності.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Педагогічна етика : навчальний посібник [для студ. вищих навч. закладів] / Г.П. Васянович. – Київ : Академвидав, 2011. – 256 с. – Бібліогр.: с. 245-254. – (Серія "Альма-матер"). – ISBN 978-617-572-023-3

   


   Педагогічна діяльність — це постійне перебування в ситуаціях морального вибору, що зобов’язує застосовувати чіткі критерії в їх пізнанні, оцінюванні і використанні співмірних обставинам моделей поведінки. Посилання при цьому лише на функціональні обов’язки є спрощенням педагогічних реалій. Для переконливості педагогічних дій, усвідомлення педагогом їх правильності важливо враховувати моральні наслідки, які вони породжують, покладаючись на розуміння добра і зла, тлумачення яких у педагогічній справі має специфічні особливості. Цю проблематику досліджує педагогічна етика, яка на основі відповідальності за долю підростаючих поколінь обґрунтовує педагогічну мораль та її принципи, моральний обов’язок, моральну самосвідомість, моральну відповідальність, особливості моральних відносин педагога, моральні наслідки зайнятої ним позиції і його вчинків.
   Складний комплекс моральних питань у виховній діяльності, а також тлумачення їх педагогічною етикою утворюють зміст пропонованого навчального посібника. Адресований він студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться всім, хто має справу з навчанням і вихованням.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Фізика рідких кристалів : навчальний посібник [для студ. вищих навч. закладів] / М.І. Гриценко. – Київ : Академія, 2012. – 272 с. – Бібліогр.: с. 271. – (Альма-матер). – ISBN 978-966-580-380-5

   


   Ще донедавна рідкокристалічні дисплеї ноутбуків і персональних комп’ютерів, мобільних телефонів і плоских телевізорів, фото- і кінокамер викликали подив. Нині використання в техніці, медицині та побуті виробів на основі рідких кристалів стало нормою життя. Фізику рідких кристалів, відкритих наприкінці ХІХ ст., ґрунтовно досліджено лише в останні десятиліття. За цей час накопичено значний теоретичний і практичний матеріал. У пропонованому навчальному посібнику подано сучасні уявлення про молекулярну і надмолекулярну структури рідких кристалів та їх фізичні властивості; розглянуто фізичні ефекти, проаналізовані на основі феноменологічної теорії; описано фізичні механізми, на яких ґрунтується застосування рідких кристалів.
   Навчальний посібник розраховано на студентів вищих навчальних закладів. Корисний буде вчителям фізики середніх навчальних закладів, усім, хто цікавиться досягненнями науки і техніки.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ



Юрій Федькович. Історія розвитку творчої індивідуальності письменника : монографія / Лідія Ковалець. – Київ : Академія, 2011. – 440 с. – Бібліогр.: с. 375-420. – (Серія "Монограф"). – ISBN 978-966-580-364-5

   


   Як письменник Юрій Федькович недопрочитаний, недооцінений, як індивідуальність — недопізнаний. Небагатьом відомо, що за гордою поставою, розкішним сердаком буковинця ховалась «вихрувата натура» одного з найталановитіших і найскладніших митців ХІХ ст. Та й сам він створив про себе чимало містифікацій. Його життя й писання варті уваги, і це засвідчує пропонована студія. Результатом заглиблення її авторки у світи Федьковича, намагання пізнати й осмислити їх є ґрунтовна, насичена оригінальними літературознавчими знахідками наукова біографія цієї масштабної і навдивовижу цікавої постаті.
   Вартісність цього дослідження визнають передусім фахівці. Корисним воно буде всім залюбленим у літературу, надто тим, хто намагається, користуючись «зворотною оптикою», побачити письменника «зсередини його життя, або його драми».

СТИСЛИЙ ЗМІСТ (згорнути)

У пошуках Федьковича


1. Автобіграфії Юрія Федьковича, спогади про нього як першоджерела SUI GENERIS

1.1. «Аби моя історія не пропала…»: автобіографії Юрія Федьковича крізь призму індивідуальності їх творця
1.2. Федьковичезнавчі спогади в аспекті їх історії, типології та авторських позицій мемуаристів


2. Основні тенденції розвитку Федьковичезнавства (друга половина ХІХ — початок ХХІ ст.)

3. Соціально-історичні, етнокультурні та психологічні детермінанти становлення індивідуальності Осипа Гординського (Федьковича)

3.1. Передісторія Федьковичевого життя в контексті приватних та суспільно-історичних обставин, галицько-буковинської та європейської дійсності 
3.2. Формування характеру і творчих інтересів майбутнього письменника у ранній сторонець-путилівський і чернівецький період (1834—1848)
3.3. Молдовський період життя (1849—1852): процес індивідуалізації і рання німецькомовна творчість


4. Військова служба Осипа Юрія Федьковича (Гординського) (кінець 1852 — початок 1863) як  спосіб інтеграції в суспільство і час оформлення вихідних координат художнього світу 

4.1. На підступах до «Нічлігу»: Юрій Федькович у 1852—1859 рр. 
4.2. Результативність ідейного та художньо-естетичного самовираження Юрія Федьковича на зламі 50—60-х років ХІХ ст. 


5. Дискурс другого Сторонець-Путилівського періоду життєво-творчої біографії Юрія Федьковича (1863—1872)

5.1. Юрій Федькович у 1863—1867 рр.: час «бурі і натиску» 
5.2. Юрій Федькович, інтелігенція та селянство: контакти на рівні ratio й emotio (1867—1872)


6. Львівський (1872—1873) і постльвівський (до 1876) час життя Юрія Федьковича в аспекті комунікативних проблем і нової реалізації таланту

6.1. На теренах Галичини: генеза, особливості буття, творчий розвиток 
6.2. Взаємини Юрія Федьковича з оточенням і собою у львівський, постльвівський час життя та їх відгомін у художньому світі письменника


7. Останній, чернівецький, етап життєдіяльності Юрія Федьковича: своєрідність і глибина епілогу

7.1. «Дикі думи» та астрологічні студії як шляхи сприйняття світу й осягнення істини 
7.2. Про створене, пережите, переболіле на порозі вічності

Висновки
Література
Іменний покажчик


Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex