У США підготовка управлінських кадрів відбувається за трьома напрямами: у межах загальної системи освіти (школи бізнесу); в приватній мережі, так званій Американській асоціації управління (АМА); у промислових фірмах. Особливо високу репутацію має Школа ділової активності Гарвардського університету. Тут проводяться попередні співбесіди, що тривають іноді три-чотири години, під час яких з’ясовуються питання щодо освіти кандидата, його розумових здібностей, загального розвитку тощо. Після співбесіди вступник проходить випробування в одному із спеціальних бюро психологічних тестів. Наголос робиться на розумових здібностях кандидата. В школі екзамени для абітурієнтів не влаштовуються. За результатами співбесіди і тестування претендентів остаточно відбирають на навчання. При школі також функціонують окремі курси тривалістю від одного тижня до чотирьох. Контингент, який навчається на них, здебільшого люди з 15-20-річним стажем практичної
роботи. Тут увага акцентується на вивченні ділових ситуацій. Також великою популярністю користується Слоунська школа ділової адміністрації. Її відкрито при Массачусетському технологічному інституті в 1952 році.
Світовий досвід підготовки та професійного вдосконалення працівників сфери освіти до управлінської діяльност&і, зокрема і на промислових підприємствах, створення різноманітності освітніх профілів, сприятимуть прискоренню змін у сфері технологій та програмного змісту. Отже, реформування освіти характеризується значними змінами в галузі фахової підготовки. В &контексті оптимізації системи освітніх закладів в Україні, підвищення якості знань здобувачів освіти, одним із шляхів реалізації такого плану дій може бути створення у структурі вітчизняних ЗВО інститутів (факультетів) післядипломної освіти та підвищ&ення кваліфікації, що прискорить їх інтеграцію до світового освітнього простору.
Для перевірки можливості замовлення цієї складової частини перейдіть на головний документ!