Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Майданик Р.А, Майданик Н.І., Попова Н.Р.
Назва: Європеїзація та рекодифікація. Узуфрукт
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: С. 40-50
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Висвітлено особливості узуфрукта в європейських країнах романо-германського права, визначено умови імплементації у право України кращої практики узуфрукта в умовах європеїзації та рекодифікації цивільного законодавства. Досліджено особливості узуфрукта в окремих країнах романо-германського права, зокрема в Німеччині, Франції, Польщі, Нідерландах, Швейцарії, Грузії, Молдові та Росії. Узуфрукт, який є гнучким і загальновизнаним у праві країн Західної Європи речовим правом особистого володіння для користування, що вважається самостійним речовим правом на чуже майно у країнах романської правової сім"ї або різновидом сервітуту у країнах німецької правової сім"ї, залишається невідомим у більшості республік колишнього Радянського Союзу.
   Право України також не передбачає інституту узуфрукта і регулює відносини тривалого користування чужою нерухомістю за допомогою обмежених речових прав (емфітевзис, суперфіцій, право господарського відання, право оперативного управління) і зобов"язальних правових конструкцій(зазвичай оренда й управління нерухомістю). Автори дійшли висновку про необхідність упровадження у вітчизняне право інституту узуфрукта шляхом доповнення ЦК України новою главою "Узуфрукт", межові положення якої запропоновано в цьому дослідженні. У п&раві України узуфрукт доцільно визнати самостійним, відмінним від сервітуту, речовим правом особистого володіння для користування, що виконує роль загальних положень про емфітевзис (право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарськи&х потреб). У зв"язку із цим до відносин за емфітевзисом мають застосовуватися положення гл. 32-1 ЦК України про узуфрукт, якщо інше не встановлено положеннями ЦК про емфітевзис і не випливає з його суті. За своєю цільовою спрямованістю правова констр&укція узуфрукта може виконувати будь-які функції особистого володіння для користування чужим майном, що дає можливість використання цієї правової конструкції в будь-яких сферах користування майном, незалежно від того, чи метою є отримання доходу, чи &іншого соціально корисного результату (благодійництво тощо). Відсутність узуфрукта в національному праві перешкоджає ефективній трансформації правових титулів шляхом відмови від права господарського відання та права оперативного управління в умовах р&екодифікації цивільного законодавства, не сприяє формуванню повноцінного ринку землі та його усталеному розвитку в умовах скасування в Україні мораторію на продаж земель сільсько-господарського призначення та перебування в оренді більшості земель сіл&ьсько-господарського користування, які використовуються для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Поряд із довгостроковою орендою та управлінням майном, узуфрукт виконує схожі функції з правом господарського відання та правом оператив&ного управління. Причому, на відміну від управління майном та оренди, перевага узуфрукта полягає в можливості оплатного або безоплатного користування нерухомим майном у власному інтересі користувача (узуфруктуарія) відповідно до положень ЦК України п&ро речові права. У цьому контексті узуфрукт має потенціал найбільш прийнятної заміни права господарського відання та права оперативного управління.
   The article examines the features of usufruct in the European countries of Romano-Germanic law, deter&mines the terms for the implementation in the Law of Ukraine of the best practice of usufruct in terms of Europeanization and Recodification. The peculiarities of usufruct in some countries of Romano-Germanic law, particularly in Germany, France, Pol&and, the Netherlands, Switzerland, Georgia, Moldova and Russia are studied. Usufruct, which is a flexible and universally recognized in the legal systems of Western Europe property right of personal possession for use, which is treated as an independ&ent property right to another"s property in the countries of Roman legal family or a kind of easement in the countries of German legal family, remains unknown to most countries - republics of the former Soviet Union. The law of Ukraine also does not &



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex