Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Грицак О.А.
Назва: Економічна ефективність землекористування у Вінницькій області
Видавництво: ДКС Центр
Рік:
Сторінок: С. 60-64
Тип документу: Стаття
Головний документ: Інвестиції: практика та досвід
Анотація:   "У статті проаналізовано економічну ефективність використання земель Вінницької області. Розглянуто структуру земельного фонду області. Відмічено про високий рівень розораності та сільськогосподарської освоєності Вінницької області. Виявлено площі орнихне використовуваних земель у регіоні.
   Визначено ступінь сільськогосподарської освоєння земель, рівень розораності території і рівень розораності сільськогосподарських земель. Виявлено диспропорції в структурі земельного фонду, що охоплює екологічні розрахунки.
   Встановлено, що в області працює майже 6 % від загальної кількості сільгосппідприємств України. Найбільш чисельною формою господарювання в області є фермерські господарства. Найбільше сільськогосподарської продукції виробляють різноманітні організаційно-правові форми сільськогосподарських підприємств. Доведено, що ефективне господарювання в області пов"язане насамперед із набором вирощуваних сільгоспкультур та із структурою посівних площ. Вказано на не відповідність структури посівних площ у Вінницькій області оптимальній структурі розробленій науковцями. Відмічено значне зменшення площі кормових угідь. Проаналізовано структуру вирощування сільськогосподарських культур різними організаційно-правовими формами господарювання. відмічено домі&нування у вирощуванні зернових культур сільськогосподарських підприємств а у вирощуванні овочевих культур господарств населення. Низькою є частка у вирощуванні всіх сільськогосподарських культур фермерських господарств. Запропоновано ефективність зем&лекористування у Вінницькій області розраховувати за двома основними групами показників. Перша група пов"язана із натуральними показниками господарювання, а друга — із вартісними. Натуральні показники ефективності землекористування найбільш придатні &для виявлення тенденцій та перспектив подальшого розвитку сільськогосподарських підприємств. Найбільш поширеним натуральним показником слід вважати урожайність сільськогосподарських культур. Визначено, що найбільш ефективно використовуються землі у В&інницькій області під посіви овочевих культур та цукрового буряка у сільськогосподарських та фермерських господарствах. Натомість у господарствах населення регіону найбільш ефективним є використання земель під зернові культури, цукровий буряк та карт&оплю. Загалом за показником урожайності сільськогосподарських культур у розрізі господарств найбільш ефективними виявилися сільськогосподарські підприємства.
   Запропоновано до числа вартісних показників оцінки ефективності землекористування віднести &виробництво валової сільськогосподарської продукції, валовий дохід та чистий дохід від сільськогосподарської діяльності".



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Інвестиції: практика та досвід"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex