Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Koshechko N.
Назва: Traіnіng pоtеntіal оf aеsthеtіс еduсatіоn fоr prеvеntіоn оf соnflісt оf unіvеrsіty studеnts
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: Р. 40-45
Тип документу: Стаття
Головний документ: Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Анотація:   Thе artісlе analyzеs thе aсtual іdеas оn thе іssuе оf prеvеntіоn оf соnflісts оf unіvеrsіty studеnts. Partісular еmphasіs іs plaсеd оn thе pоssіbіlіtіеs оf aеsthеtіс еduсatіоn and sеlf-еduсatіоn оf yоung pеоplе. Еxсеptіоnal attеntіоn іs paіd tо dеvеlоpіng thе pоtеntіal mеans оf aеsthеtіс еduсatіоn оf hіgh sсhооl studеnts.
   Произведен анализ актуальных идей по проблеме профилактики конфликтов студентов высших учебных заведений. Специфический акцент поставлен на возможностях эстетического воспитания и самовоспитания молодежи. Исключительное внимание обращено на развивающий потенциал средств эстетического воспитания студентов высшей школы.
   У наш час у вітчизняних ВНЗ все частіше порушується питання про ефективну профілактику конфліктів у студентів. Її своєчасне здійснення поліпшить не лише соціально-психологічний клімат, емоційний комфорт у студентській групі, а й успішність студентів, підвищить їхню зацікавленість навчально-пізнавальною діяльністю, сфокусує увагу саме на ній, а не на негативних переживаннях і почуттях. Бо вони відволікають і заважають якісному засвоєнню навчального матеріалу дисциплін, що викликає певне занепокоєння у викладачів і залучає їх до суперечливих ситуацій.
   Вважаємо, що підхід до профілактики конфліктів у студентському &віці має бути комплексним і глобальним. Він повинен базуватися на концептуальних ідеях, а не вичерпуватися тільки конкретними рекомендаціями. Останні спричиняють лише короткотривалий ефект, бо будуються за простим алгоритмом "якщо, то…". Однак, важко& передбачити всі можливі рекомендації для поведінки індивіда в умовах, що постійно змінюються. Та це - і неможливо, і не потрібно.
   Зокрема, для того, щоб ефективно, систематично та ненав"язливо (зважаючи на специфіку студентського віку, можливості с&амовиховання) здійснювати профілактику конфліктів студентів у ВНЗ, потрібно постійно втілювати естетичне виховання молоді, яке стане основою й забезпечить особистість у подальшому базовими конструктивними моделями гармонійної відповідальної успішної &поведінки. Вони концептуально та яскраво представлені у творах мистецтва, у сценаріях свят, у попередньо отриманому досвіді, у спеціальному навчанні.
   І саме опосередковане естетичне виховання студентів на найкращих життєвих зразках вчинків різних ос&обистостей, їхніх способів нівелювання конфліктів (у фільмах, спектаклях, інсценізаціях), що неодмінно поєднується з моральним вихованням, їх засоби можуть здійснювати визначальний вплив у профілактиці конфліктів різних типів у освітньому середовищі &вищої школи.
   Мета публікації: проаналізувати та охарактеризувати розвивальний потенціал засобів естетичного виховання у профілактиці конфліктів студентів ВНЗ.
   Для досягнення мети були реалізовані такі завдання:
   - проаналізовано поняття, зміст, дин&аміку профілактики конфліктів студентів вищої школи;
   - охарактеризовано естетичне виховання та самовиховання студентської молоді в контексті педагогічних ідей С. Ананьїна;
   - детально розглянуто розвивальний потенціал засобів естетичного виховання у& профілактиці конфліктів;
   - сформовано рекомендації щодо профілактики конфліктів студентів ВНЗ.
   Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналіз наукової літератури з проблеми конфліктів у закладах освіти дозволяє стверджувати, що вчені (А. Анцупов,& Н. Ануфрієва, І. Ващенко, Н. Гришина, В. Журавльов, Г. Ложкін, М. Пірен, Н. Пов"якель, А. Шипілов та інші) найбільшу увагу приділяли з"ясуванню сутності конфліктів, причинам їхнього виникнення, вирішенню конфліктних ситуацій. В. Басова, Т. Дзюба, Т.& Дрожжина, І. Курочкіна, А. Лукашенко, М. Рибакова, О. Шахматова виняткову увагу приділяли дослідженню конфліктів у школах.
   Зважаючи на такий стан, припускаємо, що саме профілактика конфліктних ситуацій студентів у ВНЗ потребує детальнішого та глибш&ого вивчення. Адже, конфлікту спочатку легше запобігти, ніж згодом конструктивно вирішити. У цьому процесі особливої значущості набувають оригінальні можливості використання розвивального потенціалу засобів естетичного виховання студентів вищої школи&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex