Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Бовчалюк А.П.
Назва: Вплив пожеж на розподіл аерозолю над Україною за даними супутникових та наземних вимірювань
Рік:
Сторінок: С. 27-41
Тип документу: Стаття
Головний документ: Космічна наука і технологія
Анотація:   Аналізуються джерела надходження та транспортування аерозолів з лісових, степових, торф"яних і сільськогосподарських пожеж над Україною у період 2002-2012 років. Для характеристики розподілу аерозолю в атмосфері та візуалізації місць горіння на поверхніЗемлі використано дані супутникових приладів POLDER/PARASOL та MODIS відповідно, а за допомогою моделі HYSPLIT побудовано кластери зворотних траєкторій руху повітряних мас. Для аналізу об"ємного розподілу частинок за розміром над Києвом протягом 2008-2012 років використано дані всесвітньої мережі сонячних фотометрів AERONET. Найвищі значення аерозольної оптичної товщини (АОТ) 0.4-0.7 для спектрального каналу 865 нм, спричинені пожежами на торфовищах центральноєвропейської частини Росії, були зареєстровані у період з 14 по 16 серпня 2010 р. над східною та центральною частиною України. Джерела надходження продуктів горіння у цей період знаходилися на більшій відстані від Києва, ніж у серпні 2008 р., коли пожежі відбувалися в центральних та південних областях України. Середньомісячне значення АОТ на рівні 0.05-0.08 спостерігалося над північною і центральною Україною внаслідок степових пожеж у Білорусі з квітня по травень 2006 р. Визначено, що транскордонний перенос атмосфери грає важливу роль у розпо&ділі аерозолю і впливає на якість повітря над всіма країнами Східної Європи. Під час пожеж радіус аерозольних частинок дрібнодисперсної фракції, який відповідає максимумові розподілу по розмірах, над Києвом дорівнював 0.2-0.25 мкм, що може свідчити п&ро одночасну наявність індустріального аерозолю і продуктів горіння біомаси. Крім того, спостерігається подвійний максимум розподілу крупнодисперсної фракції з квітня по червень, що можна пояснити сезонною природою походження частинок. Об"ємний розпо&діл аерозолів за розмірами у травні-липні 2012 р. характеризується найбільшою наявністю дрібнодисперсних частинок у порівнянні з цим же періодом інших років.
   Анализируются источники поступления и пути переноса аэрозолей лесных, степных, торфяных и с&ельскохозяйственных пожаров над Украиной в период 2002-2012 гг. Для характеристики распределения аэрозоля в атмосфере и визуализации мест горения на поверхности Земли использованы данные спутниковых приборов POLDER/PARASOL и MODIS соответственно, а с& помощью модели HYSPLIT построены кластеры обратных траекторий движения воздушных масс. Для анализа объемного распределения частиц по размеру над Киевом в течение 2008-2012 гг. использованы данные всемирной сети солнечных фотометров AERONET. Наивысши&е значения аэрозольной оптической толщи (АОТ) 0.4-0.7 для спектрального канала 865 нм, вызваны пожарами на торфяниках в центральноевропейской части России, были зарегистрированы в период с 14 по 16 августа 2010 г. над восточной и центральной частью У&краины. Источники поступления продуктов горения в этот период находились на большем расстоянии от Киева по сравнению с августом 2008 г., когда пожары происходили в центральных и южных областях Украины. Среднемесячное значение АОТ на уровне 0.05-0.08 &наблюдалось над северной и центральной Украиной в результате степных пожаров в Беларуси с апреля по май 2006 года. Определено, что трансграничный перенос атмосферы играет важную роль в распределении аэрозоля, и влияет на качество воздуха над всеми ст&ранами Восточной Европы. Во время пожаров радиус аэрозольных частиц мелкодисперсной фракции, который соответствует максимуму распределения по размерам, над Киевом равен 0.2-0.25 мкм, что может свидетельствовать об одновременном присутствии индустриал&ьного аэрозоля и продуктов горения биомассы. Кроме того, наблюдается двойной максимум распределения крупнодисперсной фракции с апреля по июнь, что можно объяснить сезонной природой происхождения частиц. Объемное распределение аэрозолей по размерам в &мае-июле 2012 г. характеризуется наибольшим наличием мелкодисперсных частиц по сравнению с этим же периодом других лет.
   We analyze the sources of aerosol transport from forest, steppe, peat and agricultural fires over Ukraine from 2002 to 2012. Some&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Космічна наука і технологія"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex