Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Діагностика фізико-хімічних процесів на поверхні невпорядкованих конденсованих систем з різним типом провідності еліпсометричним методом
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ, Фізичний фак.; Керівник НДР Л. Поперенко
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 279 с.
Тип документу: Tехнічний документ
Анотація:   Об"єкт дослідження - Реєструючі середовища, іонно-імплантовані металічні системи, гетерофазні керамічні матеріали, шорсткі поверхні матеріалів з різною провідністю, поверхнево активні домішки на рідини
   Мета роботи - Дослідження фізико-хімічних процесівна поверхні невпорядкованих систем; дослідження лінійних та нелінійних оптичних властивостей гетерофазних керамічних матеріалів; встановлення змін у поверхневих фізичних властивостях рідин при розчиненні поверхнево-активних домішок.
   Методи дослідження -Спектроеліпсометричні, магнітооптичні, нелінійно-оптичні методи (багатокутова спектроеліпсометрія, метод вимірювання інтенсивності генерації другої гармоніки, IЧ відбивна спектроскопія, оже-спектроскопії, атомно-силової мікроскопії і т.п.).
   Оптичними методами охарактеризовано концентраційний структурний перехід від орторомбічної координації атомів ближнього порядку до тетрагональної в сплаві Fe1-xВ х при х=0,16. Пластична деформація стрічок аморфних сплавів на основі Fе шляхом холодної прокатки зумовлює появу орієнтованих кластерів.
   Розроблено нову методику дослідження шорстких поверхонь безкомпенсаторним еліпсометричним методом Бітті. Проведено дослідження на тонких плівках хрому, напилених на шорсткі і гладкі поверхні. Досліджено кутові залежнос&ті еліпсометричних параметрів при збудженні поверхневих поляритонів за методом Кречмана для тонких плівок Сг і А1..
   Методом спектральної еліпсометрії досліджено квазілокальні електронні стани і оптичні властивості сплавів та сполук міді з Зd-перехід&ними металами, а також оптичні та магніто-оптичні властивості багатошарових плівок МnSbВі(Рt, Со).
   Проведені експериментальні і теоретичні дослідження впливу шорсткості поверхні (при великих відхиленнях профілю поверхні, більших за довжину світлової& хвилі) на оптичні сталі металів (алюмінію) і напівпровідників (плівка на поверхні анодованого алюмінію) і показано, що в оптичний відгук суттєвий внесок дають плазмовий резонанс і резонанс оптичної провідності в неоднорідностях поверхні.
   Домішкові &зони виявлено в усіх досліджених у роботі бінарних сплавах перехідних металів. Встановлено, що такі зони суттєво впливають на оптичні властивості невпорядкованих бінарних сплавів Зd-перехідних металів, особливо в довгохвильовій області.
   Проведені ел&іпсометричні дослідження адсорбованих масляних шарів на шорсткій поверхні анодованого алюмінію, які мають шкідливий вплив на поверхні космічних приладів і в котлах ракетних двигунів. Створено макет гоніометричної оптичної установки для вимірювання шо&рсткості поверхні металічних об"єктів.
   Проведені комплексні дослідження йонно-імплантованих металевих систем переконують в тому, що оптичні властивості розупорядкованої структури приповерхневого шару металевих дзеркал, а точніше їх діелектрична прон&икність, коректно описується в рамках тих моделей, які враховують ступінь локалізації електронних станів поблизу рівня Фермі і величину зміщення відносно цього рівня їхньої межі рухливості.
   Досліджено лінійні та нелінійні оптичні властивості кераміч&них матеріалів SiС і АiN, проведені комплексні експериментальні дослідження і теоретичні розрахунки кутових залежностей генерації другої гармоніки на поверхні досліджуваних керамічних матеріалів. Визначено електронні і фононні характеристики керамічн&их матеріалів SiС і АlN.
   Досліджений і визначений зв"язок між змінами у структурі та фізичних властивостях поверхні рідини з оптичним відгуком плівки на ній.
   Досліджені лінійні та нелінійні оптичні параметри гетерофазних композитних керамічних мате&ріалів на основі АiN+SiС та отримано інформацію про їх внутрішню структуру.
   Результати НДР впроваджено в навчальний процес фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
   Додаток А Перелік засобів вимірювальної тех&ніки, що використовуються при дослідженні



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex