Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Назва: Розробка наукових основ пошуку біологічно-активних сполук радіозахисної дії
Від. щодо назв.: Звіт про НДР (закл.)
Відповідальність: КНУТШ. Біологічний фак.; Керівник НДР Л. Остапченко
Місто: Київ
Рік:
Сторінок: 176с.
Тип документу: Tехнічний документ
Примітки: 1 додаток
Анотація:   Об"єкт дослідження: одноразова та хронічна дія різних доз іонізуючого випромінювання на структурно-функціональні властивості лімфоцитів селезінки та тимусу, а також ентероцитів і гепатоцитів.
   Мета дослідження: виявлення особливостей впливу іонізуючої радіації та біологічно активних речовин і препаратів, що володіють протипроменевими властивостями, на основні біохімічні ланки клітинного метаболізму ( сигнальні системи клітини, структурний стан ДНК, обмін пуринів, структурно-функціональний стан мембран)різних за структурною організацією та біологічною функцією органів щурів. Розробка математичної моделі оцінки разової та хронічної дії іонізуючого випромінювання.
   Методи дослідження: диференційне центрифугування,
   спектрофотометричні, флуориметричні, радіоізотопні, гістологічні, радіометричні, електрофоретичні, математичні.
   Досліджені молекулярні механізми уражаючої дії сублетальних доз іонізуючої радіації на радіочутливі клітини та вплив на ці процеси речовин з радіозахисними властивостями. Встановлено, що інтерферонозалежна сигнальна система 2",5"-олігоаденілату є залученою до формування радіоіндукованої відповіді лімфоїдних клітин та виявлено регуляторний вплив на неї циклонуклеотид-залежного каскаду. Встановлено, що застосування різних індукт&орів інтерферону іп vivo та іп vitro, а також введення тваринам іп vivo біологічно активної речовини сквалену приводило до корекції променевого впливу на інтерферон-індуковану систему олігоаденілату та рівень циклічних нуклеотидів. Доведено, що прогр&амована загибель лімфоцитів тимусу та селезінки за дії іонізуючої радіації реалізується як внаслідок безпосередньої дії на ДНК, так і опосередковано, через трансформацію радіаційного сигналу на рівні плазматичної мембрани (активація фосфоліпаз Аг та &С, вивільнення арахідонової кислоти), цитозолю (підвищення концентрації вільного цитозольного Са2+), мітохондрій (посилення неспецифічної проникності внутрішньої мембрани). Інгібітори ендонукліолізу та фосфоліпідного гідролізу ефективно пригнічують д&еградацію ДНК у опромінених тимоцитах. Пригнічення фрагментації ДНК циклоспоріном А вказує на залучення мітохондрій до посилення ушкоджуючих ефектів радіації.
   Встановлено значне порушення активності основних ферментів пуринового обміну у тимоцитах і& спленоцитах щурів, опромінених в дозах 1,0 Гр і 7,78 Гр. Виявлено зростання ферментативної активності аденілаткінази, аденозиндезамінази, пуриннуклеозидфосфорилази, що свідчить про активацію катаболічної ланки метаболізму пуринів. Зниження фермента&тивної активності 5"-нуклеотидази на фоні активації АМФ-дезамінази вказує на те, що на ранніх етапах радіаційно-індукованої інтерфазної загибелі лімфоцитів катаболізм АМФ протікає переважно за рахунок дезамінування нуклеотиду. Представлені дані по ви&вченню дії рибоксину за опромінення тварин в дозах 1,0 Гр і 7,78 Гр свідчать про нормалізацію активності ряду досліджуваних ферментів у порівнянні з відповідними результатами за дії іонізуючої радіації.
   Доліджено дію сублетальних доз іонізуючої раді&ації за разового (0,5 -3,0 Гр) та хронічного (сумарна доза 0,3; 0,6 і 1,0 Гр відповідно протягом 42, 84 і 145 діб) впливу на структурно-функціональні властивості плазматичної та мітохондріальної мембран ентероцитів слизової оболонки тонкої кишки та г&епатоцитів. Виявлені можливі біохімічні механізми радіаційно-індукованої модифікації цих мембран з урахуванням особливостей будови та функцій. За використання методу багатофакторного аналізу (головних компонент) розроблена модель для виявлення взаємо&зв"язків радіаційно-індукованих змін структури та функцій біологічних мембран.
   Встановлено, що моноамінергічні системи є однією з ланок регуляторного механізму функціонування надниркової залози у нестатевозрілих птахів із функціонально сформованою г&іпоталамо-адреналової віссю нейроендокринної системи. Серотонінергічні структури опосередковують позитивні модулюючі впливи структур головного мозку на функціональну активність гіпоталамо-адреналової системи.
   Результати НДР впроваджено: в навчальний&



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex